05.10.2021

Szósta edycja bezpłatnych lekcji pływania dla mieszkańców Płocka

PKN ORLEN wspólnie z WOPR zapraszają uczniów płockich szkół podstawowych z klas IV – VIII oraz osoby dorosłe powyżej 40 roku życia na bezpłatne lekcje pływania. Dzięki finansowemu zaangażowaniu Koncernu ratownicy WOPR będą kontynuowali na płockiej pływalni Podolanka lekcje nauki pływania, które rozpoczną się w październiku br. i potrwają do czerwca przyszłego roku. Rekrutacja na bezpłatne lekcje pływania będzie trwała w dniach 7 - 12 października 2021 roku.

W ramach szóstej już edycji projektu „Bezpłatne lekcje pływania”, osoby nie potrafiące pływać będą mogły nabyć takie umiejętności pod opieką fachowej kadry czyli instruktorów płockiego WOPR. Zajęcia na basenie będą obejmowały nie tylko naukę pływania, ale także poznanie podstawowych zasad pomocy i ratownictwa w akwenach wodnych.

Rekrutacja będzie trwała w dniach 7 - 12 października 2021 roku. Dzieci będą mogły zapisać się na naukę pływania w swoich szkołach podstawowych. Natomiast osoby dorosłe (przedział wiekowy „40+”), które chcą wziąć udział w projekcie będą musiały wypełnić stosowną deklarację uczestnictwa (do pobrania ze strony WOPR www.woprplock.pl ) i dostarczyć dokument do biura WOPR Płock (09-402 Płock, ul. Wyszogrodzka 1a) lub przesłanie skanu na adres mailowy: zgloszenia@woprplock.pl  (o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń).

W pięciu dotychczasowych edycjach „Bezpłatnych lekcji pływania” wzięło udział ponad 500 mieszkańców Płocka. Lekcje odbywały się trzy razy w tygodniu w dwudziestoosobowych grupach. Zgodnie z założeniami projektu, po rocznym cyklu basenowej edukacji każdy z uczestników potrafił przepłynąć dowolnym stylem dwie długości basenu rekreacyjnego, także przepłynąć pod wodą (bez wynurzania) co najmniej pięć metrów oraz pokonać przynajmniej jedną długość basenu tylko przy pomocy pracy nóg.

„Bezpłatne lekcje pływania” są jednym z wielu działań realizowanych przez Koncern w ramach projektu „ORLEN dla Płocka”. W trakcie wakacyjnych miesięcy w tym roku PKN ORLEN wraz z płockim WOPR po raz szósty zorganizował strzeżone kąpielisko do wodnej rekreacji nad jeziorem w pod płockiej Grabinie. Nad bezpieczeństwem plażowiczów przez całe wakacje czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka. W jednym z dni weekendowych w lipcu 2021 roku na plaży „Patelnia” w Grabinie wypoczywało blisko 5000 ludzi. Łącznie w lipcu i sierpniu br. plażę „Patelnia” odwiedziło ponad 60 tysięcy osób.