06.11.2023

Ruszyła IX runda naboru do programu ORLEN Skylight accelerator

W ramach dziewiątej rundy naboru ORLEN wspólnie ze spółkami z Grupy ORLEN będzie poszukiwał startupów, odpowiadających na prawie dwadzieścia wyzwań technologicznych i biznesowych. Zgłoszenia do programu akceleracyjnego można składać od 6 listopada do 4 grudnia przez formularz aplikacyjny.

ORLEN Skylight accelerator to korporacyjny program skierowany do młodych podmiotów technologicznych z Polski i zagranicy, które wspólnie ze spółkami z Grupy ORLEN chcą skalować i komercjalizować swoje innowacyjne rozwiązania. Akcelerator działa na rynku ponad dwa lata, w tym czasie zrealizowano osiem rund naboru, w ramach których ogłoszono ponad 170 wyzwań, m.in. w takich obszarach jak sprzedaż detaliczna, logistyka, bezpieczeństwo, produkcja czy energetyka. Podmioty biorące udział w programie mogą uzyskać wiele korzyści, do których można zaliczyć m.in.:

  • przetestowanie swojego rozwiązania w rzeczywistych warunkach operacyjnych w ramach infrastruktury Grupy ORLEN,
  • sfinansowanie kosztów przygotowania i realizacji pilotażowego wdrożenia,
  • pozyskanie praktycznej wiedzy poprzez wsparcie ekspertów i mentorów w zakresie rozwoju, ulepszania czy dostosowania swoich rozwiązań do konkretnych warunków operacyjnych,
  • możliwość skalowania biznesu i realnej opcji na dalszą komercjalizację rozwiązań po zakończeniu pilotażowego wdrożenia.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie informacje dotyczące prowadzonych naborów można znaleźć na stronie www.orlen.pl w zakładce innowacje.