Programy praktyk są przewidziane dla uczniów, studentów i absolwentów szkół i uczelni o profilach inżynieryjnych lub związanych z chemią. Na praktykach masz dostęp do specjalistycznej wiedzy, zaawansowanych technologii oraz środowiska, w jakim realizowane są innowacyjne projekty.
Który program jest odpowiedni dla Ciebie?
Praktyki grupowe i praktyki indywidualne pozwolą Ci zdobyć wiedzę i doświadczenie zawodowe w okresie wakacji.
Praktyki grupowe
Jeszcze się uczysz i chcesz wraz z kolegami poznać środowisko pracy i wymagania Obszaru Produkcji aby lepiej przygotować się do pierwszej pracy.
Podstawowe informacje na temat praktyk grupowych:
- Dla zorganizowanych przez uczelnię grup uczniów/studentów
- Miejsce praktyk: Płock, Obszar Produkcji
- Termin: wakacje
- Długość: około 1 miesiąca
- Termin składania dokumentów: na podstawie informacji od koordynatora praktyk w szkole/na uczelni
Praktyki indywidualne
Podstawowe informacje o praktykach indywidualnych:
- Dla studentów ostatnich lat studiów lub absolwentów uczelni wyższych z całej Polski indywidualnie rekrutujących do programu
- Miejsce praktyk: Płock, Obszar Produkcji i Centrum Badawczo- Rozwojowe
- Termin: od lipca do września
- Długość: 3 miesiące, 8 godzin dziennie
- Termin zgłoszeń: od 6 maja do 20 maja 2025
- Podczas praktyki: dedykowany, indywidualny opiekun praktykanta
- Program płatny
- Po praktykach: w przypadku zatrudnienia dofinansowanie do najmu mieszkania oraz studiów
Co zyskasz?
Nauczymy Cię, jak przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne zagadnienia. Pod okiem doświadczonego opiekuna zdobędziesz cenne umiejętności, obserwując i wykonując różnorodne zadania. Dzięki temu będziesz mieć możliwość zetknięcia się z innowacyjnym przemysłem, który obejmuje branże inżynieryjne, takie jak energetyka, chemia, petrochemia oraz biznes.
01. Wiedzę inżynieryjną
02. Doświadczenie zawodowe
03. Wsparcie opiekuna
04. Poznasz specyfikę pracy
W ORLEN S.A dbamy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Chcemy, aby każda osoba niepełnoletnia, która bierze udział w praktykach zawodowych, mogła się do nas zwrócić w sytuacji zagrożenia. Dlatego stworzyliśmy dokument o nazwie Polityka Ochrony Małoletnich. To zbiór zasad, których muszą przestrzegać wszyscy Pracownicy naszej Firmy.
Słowniczek:
Pracownik ORLEN to osoba zatrudniona w ORLEN S.A na podstawie umowy o pracę, niezależnie od określonego umową o pracę wymiaru czasu pracy
Małoletnim jest każda osoba do ukończenia 18 roku życia.
Krzywdzenie to każde zachowanie, które narusza Twoją godność, wolność, naraża Cię na niebezpieczeństwo, a także wywołuje cierpienie fizyczne i psychiczne.
W jakich formach możne występować krzywdzenie?
1. przemoc fizyczna – w wyniku której Małoletni jest faktycznie, fizycznie krzywdzone, w sposób jednorazowy lub przewlekły;
2. przemoc psychiczna – przewlekła, szkodliwa dla Małoletniego relacja lub interakcja z osobami trzecimi (rodzicami, opiekunami, osobami trzecimi, rówieśnikami) np. agresja werbalna, obwinianie, odrzucanie, ignorowanie, niedostrzeganie potrzeb, brak poszanowania granic, nadmierne kontrolowanie;
3. wykorzystywanie seksualne – angażowanie Małoletniego w aktywność seksualną, której nie jest ono w stanie zrozumieć i udzielić na nią świadomej zgody, na którą nie jest dojrzałe rozwojowo, niezgodnie z normami prawnymi lub obyczajowymi danego społeczeństwa;
4. zaniedbanie – trwałe lub wypadkowe niezaspokajanie podstawowych potrzeb Małoletniego, fizycznych i psychicznych, powodujące zaburzenia jego zdrowia i/lub trudności w rozwoju;
Jeśli doświadczysz którejkolwiek z form krzywdzenia, to możesz bez Ięku zgłosić to do Pracownika ORLEN. Każdy z nich potraktuje Cię z szacunkiem, bez względu na Twoje pochodzenie, wygląd i przekonania. Staramy się posługiwać zrozumiałym dla Ciebie językiem, dostosowanym do Twoich potrzeb. Postaramy się pomóc.
Jak upewniamy się, że Pracownicy ORLEN mogą z Tobą pracować?
Zanim Pracownicy ORLEN zaczną z Tobą pracować, przechodzą procedury, które upewniają nas, że dana osoba jest odpowiednia do pracy z dziećmi. Aby zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa, powtarzamy te procedury za każdym razem przed przyjęciem uczniów na praktyki.
W jaki sposób Pracownicy ORLEN mogą się z Tobą kontaktować?
Pracownicy ORLEN nie mogą prowadzić z Tobą prywatnych rozmów z wykorzystaniem kont społecznościowych. Zasada ta nie dotyczy sytuacji (w tym potencjalnego) zagrożenia Twojego życia i zdrowia.
Co zrobimy w przypadku zagrożenia Twojego bezpieczeństwa?
Jeśli Pracownik ORLEN podejrzewa, że przytrafiło Ci się cos złego, że ktoś Cię skrzywdził — zareaguje i Ci pomoże. Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, skontaktujemy się z odpowiednimi służbami (np. policją czy lekarzami).
Każda sytuacja, w której musimy interweniować, zostanie dokładnie opisana w specjalnym dokumencie – Karcie interwencji. Informacje o tym są poufne i mogą być udostępnione tylko tym, którzy zgodnie z prawem mogą je poznać.
Co możesz zrobić jeżeli doświadczysz którejkolwiek z form krzywdzenia?
Opcja 1 Wszelkie niepokojące zachowania, sytuacje lub wątpliwości, w pierwszej kolejności zgłoś do swojego opiekuna praktyk.
Opcja 2 Jeżeli istnieją ważne powody, dla których nie możesz zgłosić się do swojego opiekuna praktyk, skontaktuj się z Rzecznikiem ds. Etyki: rzecznik.etyki@orlen.pl / Telefon: 24 256-90-99
Poczta tradycyjna: Rzecznik ds. Etyki, ul. Chemików 7; 09-411 Płock