Kariera

Programy stażowe

Rób to, co kochasz

Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe? Stawiasz na rozwój umiejętności i kompetencji? Spróbuj swoich sił podczas praktyk lub stażu w ORLEN – jednego z najlepszych pracodawców w Polsce. Zaplanuj swoją przyszłość już dziś!

Stawiamy na zapewnienie uczestnikom wyzwań oraz rozwój praktycznych umiejętności, przez uczestnictwo w bieżących projektach i zadaniach zespołu. Praktyki grupowe możesz odbyć w Płocku i Warszawie, natomiast staże m.in. w Płocku, Warszawie, Włocławku, Gdańsku, Trzebini czy Jedliczach. Oprócz tego, w porozumieniu z uczelniami, prowadzimy również projekt edukacyjny realizowany warsztatowo - Dzień Wiedzy z ORLENEM. Każdy znajdzie coś dla siebie!


Co zyskasz?

Programy stażowe i praktyki to możliwość sprawdzenia się pod okiem ekspertów. Dzięki takiej formie podjęcia pracy masz możliwość zetknięcia się z innowacyjnym przemysłem, który swoim zasięgiem obejmuje zarówno branżę inżynieryjną, m.in. energetyczną, chemiczną, petrochemiczną, jak i biznesową. Oznacza to, że masz dostęp do specjalistycznej wiedzy, zaawansowanych technologii oraz pracy przy innowacyjnych projektach – często niedostępnych nigdzie indziej!

01. Doświadczenie zawodowe

Nie ma lepszego miejsca na start Twojej kariery niż duża, stabilna firma oferująca liczne możliwości pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce.

02. Wsparcie opiekuna

Staż w ORLEN obfituje w ciekawe zadania, które możesz realizować przy bieżącym i fachowym wsparciu Twojego indywidualnego opiekuna.

03. Udział w projektach mających wpływ na firmę

Chcesz, żeby Twoja praca miała znaczenie? Jako stażysta od pierwszego dnia otrzymasz zadania, w których możesz się sprawdzić.

04. Współpraca ze specjalistami w swoich dziedzinach

Jak się uczyć, to od najlepszych. Praca z naszymi ekspertami to dostęp do bezcennego źródła wiedzy, z którego nasi stażyści czerpią inspirację do ciągłego rozwoju.


Poznaj naszych stażystów

Przekonaj się z pierwszej ręki, jakie są wrażenia uczestników programów stażowych w ORLEN. Oto opinie kilku naszych stażystów. Zobacz, jak wygląda zdobywanie wiedzy i rozwój w ORLENIE.

Alicja Gruchała

Technologia i rozwój

 

Jestem stażystką w Dziale Technologii i Rozwoju (R&D) w ORLEN Południe. Zajmuję się zagadnieniami związanymi z projektem produkcji kwasu mlekowego metodą mikrobiologiczną. Czynności, które wykonuję są bardzo różnorodne – od opracowywania instrukcji BHP, po dobór elementów budowanej instalacji. Każdy dzień na stażu jest inny i nie sposób się nudzić. Robię to, co lubię i to, co mi się podoba!

Bartłomiej Bieniek

Technologia i rozwój

 

Staż odbywam w Dziale Technologii i Rozwoju spółki ORLEN Południe w Trzebini. Od momentu rozpoczęcia stażu zapoznaję się z dokumentacją projektową, analizuję proces, który będzie wdrażany na instalacji pilotażowej oraz przygotowuję materiały dotyczące samego kwasu mlekowego i możliwości jego zastosowania. Opracowuję również analizy rynku światowego, europejskiego i polskiego.

Monika Rudowska

Inwestycje

 

Staż odbywam w Dziale Przygotowania i Nadzoru Biznesowego Projektów Odtworzeniowych. Będąc na stażu w ORLEN S.A. biorę udział w inicjacji i planowaniu projektów, które dotyczą obszaru rafineryjnego i petrochemicznego. Jest dla mnie ważne to, że robię rzeczy ściśle związane z kierunkiem studiów, który ukończyłam.

Mateusz Majchrzak

Obszar IT

 

Jestem stażystą w Dziale Informatyki w spółce ORLEN Paliwa. Zajmuję się administracją systemów informatycznych, wsparciem bezpośrednim użytkowników – HelpDesk, w tym konfiguracją oraz naprawą sprzętu, a dodatkowo odpowiadam za proces onboardingu, inwentaryzacje oraz likwidację sprzętu informatycznego.


Programy stażowe

Kariera

Akademia H2

Akademia H2 to program edukacyjny skierowany do studentów i absolwentów, osób zainteresowanych technologiami wodorowymi, które chcą związać z nimi swoją zawodową przyszłość.


Praktyki grupowe

Szukasz praktyk? Dobrze trafiłeś!

Praktyki grupowe dla uczniów i studentów realizowane są na podstawie porozumień z uczelniami. Odbywają się w Warszawie oraz w Płocku, w zakładzie petrochemicznym, rafineryjnym, elektrociepłowni i obszarach pozaprodukcyjnych. Jeśli jesteś zainteresowany praktyką grupową u nas, skontaktuj się z koordynatorem praktyk na swojej uczelni i zapytaj, czy uczelnia ma podpisane odpowiednie porozumienie z ORLEN.

kariera

Dzień wiedzy z ORLENEM

Dzień Wiedzy z ORLENEM jest projektem edukacyjnym, w ramach którego poprzez cykle warsztatów, prelekcje przybliżamy, jakie zastosowanie praktyczne ma wiedza teoretyczna zdobyta w szkole i na uczelni. Jest to możliwość poznania rozwiązań, funkcjonujących praktyk rynkowych i innowacyjności ORLEN S.A.