31.05.2004

ORLEN TEAM kolejny raz startuje w Rajdzie Maroka

Już w środę rusza znany w świecie sportów motorowych Rajd Maroka 2004, w którym barwy narodowe reprezentować będą motocykliści zespołu ORLEN TEAM: Jacek Czachor i Marek Dąbrowski. Jest on kolejną rundą Mistrzostw Świata FIM 2004. Potrwa od 1 do 6 czerwca. Łączna długośc rajdu to 1928 km z czego: 434 km to dojazdówki i 1494 km odcinków specjalnych.

Rajd Maroka to jeden z najcięższych rajdów zaliczanych do tegorocznego cyklu rozgrywek, nazywany przez zawodników „marokańskim piekłem” z powodu ekstremalnie wysokich temperatur. Jak zgodnie twierdzą zawodnicy jest doskonałym treningiem przed Dakarem 2005.

W zeszłym roku wicemistrz świata Marek Dąbrowski zajął w nim 6. miejsce, kapitan ORLEN TEAM Jacek Czachor był 11. Z całej ekipy startujących, do mety dotarło niewiele ponad 50% uczestników. Świetny wynik odnotowała załoga Komornicki - Marton zajmując 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. – „To był nasz duży sukces, w tak mocno obsadzonym rajdzie, w którym do końca stawki dotrwało niespełna 50% zawodników – wspomina Łukasz.

Kapitan zespołu ORLEN TEAM tak wspomina zeszłoroczny Rajd Maroka: „Wielu zawodników trzeba było zwozić z trasy rajdu z powodu niezwykle ekstremalnych warunków, udarów słonecznych i cieplnych. Schudłem chyba z 10 kg” – mówi Jacek. To będzie pierwszy start Marka Dąbrowskiego w tym sezonie, który z powodu kontuzji nie wystartował w Rajdzie Dakar i Tunezji. „Cieszę się bardzo, że wracam do formy i wezmę udział w rywalizacji, ta przymusowa przerwa to był dla mnie koszmar”- powiedział wicemistrz świata 2003.