14.05.2008

PKN ORLEN partnerem Forum Europa - Rosja

Tegoroczne Forum będzie pierwszym, które odbędzie się po wyborach prezydenckich w Rosji. PKN ORLEN jest partnerem merytorycznym i sponsorem Forum.

Forum Europa - Rosja odbędzie się w dniach 14-16 maja 2008 r. w Rzymie. Inicjatywa ta jest częścią agendy Forum Ekonomicznego, które od16 lat odbywa się w Krynicy. Jego misją jest budowanie przyjaznego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej pomiędzy państwami Europy oraz Rosją.

W spotkaniach biorą udział politycy, ministrowie oraz urzędnicy wysokiego szczebla, parlamentarzyści, przedstawiciele biznesu, think-tanków specjalizujących się w zagadnieniach polityki wschodniej, eksperci i analitycy gospodarczy.

PKN ORLEN, który jest jednym z największych europejskich odbiorców rosyjskiej ropy reprezentował będzie podczas Forum Cezary Filipowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Wydobycia i Handlu Ropą. Koncern jest zarówno partnerem merytorycznym, jak i sponsorem spotkania.

Podczas Forum zostanie zaprezentowany raport "Rosja. Raport z Transformacji 2007", wydany przez Instytut Wschodni i przygotowany pod kierunkiem Konstanina Simonova, dyrektora Centrum Koniunktury Politycznej w Moskwie. W tym samym czasie odbędzie się również szereg debat poświęconych partnerstwu i współpracy na linii Europa-Rosja, jego roli w kształtowaniu polityki światowej czy rozwoju wzajemnej współpracy gospodarczej.

Forum jest organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich oraz włoski Instituto Per Gli Studi Di Politica Internazionale. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent oraz Minister Obrony Włoch.