20.08.2008

AdBlue na stacjach PKN ORLENPKN ORLEN wprowadza na swoich stacjach możliwość zatankowania Adblue bezpośrednio z dystrybutora. Dystrybutor AdBlue położony jest w sąsiedztwie dystrybutora przeznaczonego do szybkiego tankowania oleju napędowego (TIR). Oznacza to możliwość jednoczesnego korzystania z wysoko wydajnego dystrybutora ON, jak i odrębnego dystrybutora AdBlue bez konieczności zmiany stanowiska.

AdBlue to nietoksyczny, bezwonny, bezbarwny, bezpieczny dla otoczenia i przyjazny środowisku środek redukujący szkodliwe cząsteczki spalin, stosowany w silnikach diesla najnowszej generacji, wykorzystujących technologię Selektywnej Redukcji Katalitycznej (SCR).

Większość europejskich producentów samochodów ciężarowych i autobusów w swoich najnowszych modelach wybrało technologię SCR, aby osiągnąć jak najniższy poziom emisji substancji szkodliwych, spełniając tym samym normy unijne: Euro IV i Euro V.

Korzyści ze stosowania AdBlue w pojazdach, w których zastosowano SCR:

Bardziej ekonomiczna praca silnika i możliwość obniżenia zużycia paliwa nawet o 6 proc.
Mniejsza awaryjność pojazdów
Zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska
Zniżki w podatkach i opłatach drogowych w Europie.
AdBlue sprzedawany na stacjach ORLEN spełnia normy DIN 70070, jest zgodny ze standardami ISO oraz CEFCIC, co gwarantuje bezpieczne i bezawaryjne funkcjonowanie systemu SCR.

Obecnie AdBlue wprost z dystrybutora można zatankować na stacji nr 236 zlokalizowanej przy ul. Warszawskiej w Bielsku Białej (przy Drodze Krajowej nr 1). Koncern planuje uruchomienie już niebawem kolejnych lokalizacji. Aktualne informacje zamieszczane będą na stronie www.orlen.pl