28.10.2011

Program FLOTA w systemie viaTOLL

Program FLOTA PKN ORLEN umożliwia rozliczanie opłat drogowych w systemie viaTOLL.

Klienci Programu FLOTA mogą rozliczać opłaty drogowe viaTOLL w najwygodniejszym dla nich trybie odroczonej płatności. Nowa oferta PKN ORLEN umożliwia wielu przewoźnikom zmianę rozliczeń opłat drogowych z formy przedpłaconej na szybką i efektywną formę płatności odroczonej.

Zgodnie z zasadami systemu, kiedy pojazd porusza się po płatnych drogach, urządzenie viaBOX - przypisane do konkretnej karty FLOTA – automatycznie nalicza opłaty. Dwa razy w miesiącu kwoty te są sumowane i trafiają na fakturę zbiorczą użytkownika. Aby skorzystać z systemu należy skontaktować się ze swoim opiekunem klienta lub infolinią Programu FLOTA (801 235 682).

System viaTOLL obowiązuje aktualnie wszystkie samochody o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5t. Wielu przewoźników dokonało dotychczas rejestracji w systemie viaTOLL metodą pre-paid, czyli przedpłaty. Polega ona na wpłacie kaucji i doładowaniu urządzenia viaBOX w jednym z punktów dystrybucyjnych viaTOLL na terenie kraju. Obsługa konta przedpłaconego wymaga jednak od firmy dużej dyscypliny związanej z koniecznością doładowywania "na czas" swojego konta w systemie viaTOLL. Z tego powodu coraz więcej przewoźników decyduje się na zmianę metody rozliczeń na płatność odroczoną.