27.06.2012

Niższe ceny paliw na stacjach ORLEN

ORLEN obniżył o 10 groszy ceny podstawowych paliw na stacjach własnych. Dodatkowo, już od najbliższej soboty rusza wakacyjna promocja - w każdy wakacyjny weekend klienci tankujący paliwo na stacjach ORLEN i BLISKA zapłacą kolejne 10 groszy taniej. 

Promocyjne akcje wakacyjne prowadzone w ubiegłym roku pozwoliły Koncernowi pozyskać nowych, lojalnych klientów. W okresie trwania akcji „Zacznij lato z Orlenem” Koncern wydał ponad 100 tys. nowych kart lojalnościowych VITAY.

W oparciu o te pozytywne doświadczenia z ubiegłego roku, PKN ORLEN uruchamia od 30 czerwca nową akcję wspierającą weekendowy ruch turystyczny. Od początku wakacji, aż do 2 września, w każdą sobotę i niedzielę klienci stacji sieci PKN ORLEN, płacąc gotówką za paliwo, otrzymają 10 gr. rabatu za każdy zatankowany litr benzyny oraz oleju napędowego. Akcja obejmie wszystkie stacje na terenie Polski pod logo ORLEN i BLISKA.

Promocja koncentruje się na weekendach, ponieważ właśnie w tym czasie obserwowany jest najbardziej intensywny ruch turystyczny. Dzięki temu  klienci udający się na urlopy będą mieli większe poczucie kontroli nad kosztami związanymi z wyjazdami. Wprowadzenie w okresie wakacyjnym obniżki za płatność gotówką ma także zwrócić uwagę na problem wysokich opłat ponoszonych na rzecz instytucji finansowych, związanych z akceptowaniem kart kredytowych i płatniczych.

Warto przypomnieć, że wraz ze spadkiem cen ropy na rynkach globalnych, od początku maja Koncern obniżył już ceny swoich paliw odpowiednio o 12 gr/litr benzyny i 13 gr/litr oleju napędowego. Obecnie średnie ceny w sieci stacji ORLEN są najniższe w grupie marek premium operujących na polskim rynku, a ceny na stacjach BLISKA są jednymi z najniższych w segmencie ekonomicznym.