08.08.2013

Zawodnicy PKN ORLEN na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Moskwie

Najlepsi polscy lekkoatleci, zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN - Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski - wezmą udział w 14. Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Moskwie. PKN ORLEN jest sponsorem reprezentacji Polski w lekkoatletyce.

Rozgrywki odbędą się w dniach 10-18 sierpnia na Stadionie Łużniki. Jest to - pod względem liczby uczestniczących w nich sportowców oraz widzów śledzących zawody - trzecia największa impreza sportowa na świecie po igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata w piłce nożnej.

– Już za chwilę rozpocznie się wielka, sportowa feta z udziałem najlepszych zawodników świata, w tym lekkoatletów PKN ORLEN! Dokładnie rok temu triumfowaliśmy w związku z rewelacyjnymi wynikami Grupy Sportowej ORLEN podczas igrzysk olimpijskich w Londynie, z których przywieźliśmy złoty i srebrny medal. Jestem przekonany, że te Mistrzostwa będą dla naszej reprezentacji co najmniej równie zwycięskie! Zapowiada się wspaniały tydzień, prawdziwych sportowych emocji – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

W Mistrzostwach weźmie udział ponad 2000 zawodników z ok. 200 krajów. Prognozuje się, że dziewięciodniową rywalizację lekkoatletów oglądać będzie ponad pięć miliardów telewidzów. W składzie polskiej reprezentacji znajdzie się 55 zawodników - 31 mężczyzn i 24 kobiety.

Obecnie lekkoatletyka, obok sportu motorowego oraz siatkówki, stanowi najważniejszy obszar działalności marketingowych PKN ORLEN w zakresie sponsoringu sportu.