29.09.2016

Nowy kontrakt gazowy PKN ORLEN i PGNiG

PKN ORLEN i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. zawarły 29 września 2016 roku kontrakt na sprzedaż paliwa gazowego do Grupy Kapitałowej ORLEN w Polsce.

Pięcioletni kontrakt będzie obowiązywał od 1 października 2016 roku do 30 września 2021 roku (5 lat gazowych), a jego wartość została oszacowana na kwotę, która może wynieść ponad 7 mld zł.

- Jesteśmy dumni, że PKN ORLEN – jeden z naszych największych partnerów handlowych – zdecydował się na przedłużenie współpracy z PGNiG S.A. Zaufanie naszych klientów jest dla nas najcenniejsze - informuje Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG S.A.

Nowa umowa gazowa z PGNiG S.A. to ważny element budowania przewagi konkurencyjnej Grupy ORLEN, gdyż gwarantuje to, co dla nas kluczowe: bezpieczeństwo dostaw oraz atrakcyjną cenę. Dodatkowo nowa umowa zastępuje stare kontrakty gazowe i jest lepiej dopasowana do naszych potrzeb jako odbiorcy paliwa gazowego – powiedział Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Jednocześnie rozwiązana została umowa zawarta 2 czerwca 1997 r. na dostawy gazu ziemnego przez PGNiG S.A. do Zakładu Produkcyjnego w Płocku, która miała obowiązywać do 30 września 2017 roku oraz umowa na sprzedaż gazu ziemnego przez PGNiG S.A. do ANWIL, obowiązująca od 14 stycznia 1999 roku na czas nieokreślony.

- Kolejna umowa z tak dużym partnerem zawarta w tym roku, to efekt konsekwentnie realizowanej polityki wysokiej jakości sprzedaży. Oferujemy bezpieczne i zdywersyfikowane dostawy gazu, mamy rzetelną, rynkową i ofertę cenową – dodaje Maciej Woźniak, wiceprezes Zarządu PGNiG S.A. ds. handlowych.