13.06.2018

PKN ORLEN finalizuje program obligacji detalicznych

PKN ORLENPiąta emisja obligacji detalicznych PKN ORLEN po raz kolejny przewiduje warunki oprocentowania obejmujące WIBOR 6M powiększony o marże w wysokości 1,2% w skali roku. Zapisy na papiery dłużne na łączną kwotę 200 mln będą przyjmowane od 18 czerwca br. Do tej pory Koncern uplasował na rynku obligacje warte 800 mln złotych. prowadzi intensywne prace w celu dostosowania się do nowych przepisów w zakresie podatku VAT, wprowadzających tzw. mechanizm podzielonej płatności (Split Payment). Ustawa zacznie obowiązywać od 1 lipca 2018 r.

– PKN ORLEN ma ugruntowaną pozycję na rynkach finansowych i jest wiarygodnym partnerem, co docenili inwestorzy przy okazji poprzednich emisji. Po raz kolejny wychodzimy im naprzeciw, oferując atrakcyjne warunki i pewny sposób lokowania oszczędności. To już ostatnia możliwość zakupu obligacji detalicznych PKN ORLEN z pierwszej ręki, w ramach obowiązującego programu – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Obligacje będą oferowane inwestorom poprzez rozbudowaną sieć Punktów Obsługi Klienta i Punktów Usług Maklerskich Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego oraz dodatkowo przez uczestników konsorcjum dystrybucyjnego: Dom Maklerski BDM S.A., mBank S.A., Noble Securities S.A. Intencją Koncernu jest notowanie papierów dłużnych na rynku Catalyst Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Obligacje detaliczne otrzymały ocenę agencji Fitch Ratings, która przyznała całemu programowi rating na poziomie A(pol).