13.12.2018

PKN ORLEN w prestiżowym RESPECT Index

PKN ORLEN zgodnie z planem rozwija dostępność swojego unikalnego programu dla inwestorów indywidualnych - ORLEN W PORTFELU. Pierwsza w Polsce długoterminowa inicjatywa skierowana do inwestorów indywidualnych zyskała kolejnego partnera. Dzięki współpracy z Domem Maklerskim mBanku dołączenie do programu jest jeszcze łatwiejsze, w szczególności dla osób, które nie posiadają jeszcze rachunku maklerskiego.

ORLEN W PORTFELU to program, który ma za zadanie pomóc Polakom w budowaniu wiedzy i umiejętności niezbędnych do świadomego inwestowania na rynku kapitałowym. Z jednej strony mocno stawiamy na element edukacyjny, m.in. poprzez Akademię Inwestowania, z drugiej przyznajemy wyjątkowe przywileje w postaci rabatów dla naszych długoterminowych inwestorów. Jako jeden z największych emitentów notowanych na GPW stale rozwijamy nasz program, między innymi poprzez zapraszanie do udziału w nim nowych partnerów. Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie Dom Maklerski mBanku, będący jednym z liderów na polskim rynku usług maklerskich, przyjął nasze zaproszenie i dołączył do programu – powiedziała Iwona Waksmundzka, Dyrektor Biura Relacji Inwestorskich PKN ORLEN.

Dom Maklerski mBanku to największe biuro maklerskie w Polsce pod względem liczby obsługiwanych klientów. Na koniec listopada bieżącego roku rachunku maklerskie prowadziło w nim ponad 300 tys. osób i firm. Obecny na rynku od blisko 30 lat, oferuje dostęp do giełdy w Warszawie i giełd zagranicznych w Londynie, Frankfurcie i Nowym Jorku. Dom Maklerski należący do mBanku dołącza jako kolejny, po Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego, partner do programu ORLEN W PORTFELU. Dzięki tej współpracy przystąpienie do programu będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ otwarcie rachunku maklerskiego w Domu Maklerskim mBanku i przystąpienie do programu możliwe jest przez internet (www.mdm.pl), osobiście, w samym domu maklerskim lub w ramach mBanku.

Cieszymy się z udziału w tym projekcie, takie działania przybliżają ludziom rolę rynków kapitałowych, pozwalają zrozumieć co to są akcje, giełda i jaki jest związek spółek, inwestorów i ich oferty. Nie można być bliżej ze spółką niż w roli jej akcjonariusza i klienta jednocześnie, mając z tego tytułu dodatkowe korzyści – Adam Jaroszewicz, Dyrektor Biura Maklerskiego mBanku.

Uczestnicy programu ORLEN W PORTFELU są uprawnieni do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach Koncernu. Warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca pakietu minimum 50 akcji PKN ORLEN na swoim rachunku maklerskim w jednym z domów maklerskich uczestniczących w programie. Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, mogą skorzystać z 15 groszy rabatu na litr paliwa VERVA oraz 10 groszy rabatu na litr paliwa EFECTA. Udział w Programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10% upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN ORLEN przez dłuższy okres.

Jedną z inicjatyw edukacyjnych zaplanowanych w ramach programu ORLEN W PORTFELU jest Akademia Inwestowania PKN ORLEN. Powstaje ona we współpracy z CFA Society Poland – polskim stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającego ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. Akademia obejmie tematyką funkcjonowanie rynku kapitałowego. Uczestnicy Akademii otrzymają bezpłatny dostęp do podręczników i webinariów przygotowanych przez ekspertów Stowarzyszenia, a zwieńczeniem szkolenia będzie możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Start Akademii zaplanowany jest na początek 2019 roku.

Patronat merytoryczny nad programem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 roku. Stowarzyszenie dba o przestrzeganie standardów na rynku kapitałowym, a także koncentruje się na ochronie praw inwestorów i ich wsparciu m.in. poprzez udzielanie porad prawnych, przygotowywanie raportów, organizowanie konferencji i szkoleń.

Szczegółowe warunki i zasady przystąpienia do programu PKN ORLEN i korzystania z przywilejów dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.orlenwportfelu.pl.
Przystąpienie do programu w Domu Maklerskim mBanku – www.mdm.pl i www.mbank.pl – w ramach usługi eMakler.