01.04.2020

Fundacja ORLEN przedłuża termin składania wniosków do programu Moje Miejsce na Ziemi

Fundacja ORLEN wydłuży termin składania wniosków do III edycji programu grantowego „Moje Miejsce na Ziemi”, ze względu na wyjątkową sytuację związaną z panującą w kraju epidemią. Organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinasowanie pomysłów na działania w swoich lokalnych społecznościach do 7 kwietnia br.

„Moje miejsce na Ziemi” to największy program grantowy PKN ORLEN dla społeczności lokalnych. W tym roku, do rozdania jest rekordowa kwota 3 000 000 złotych, a szansę na grant ma aż 300 podmiotów. Granty w wysokości 5 000, 10 000, 15 000 i 20 000 zł Fundacja ORLEN przyzna na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem. Projekt skierowany jest nie tylko do organizacji pozarządowych, ale również do instytucji kultury, szkół, przedszkoli, kół gospodyń wiejskich czy parafii.

Otrzymaliśmy mnóstwo zapytań o przedłużenie terminu składania wniosków. Nie mogliśmy pozostać obojętni na te prośby. Wiemy, w jak trudnej sytuacji znalazło się wielu spośród potencjalnych beneficjentów naszego programu. – mówi Marta Soluch, Członek Zarządu Fundacji ORLEN. Jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania i determinacji wszystkich osób, które chcą zawalczyć o wsparcie dla swoich lokalnych społeczności. Ta pomoc będzie im teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego podjęliśmy decyzję, że nabór do programu zostaje wydłużony do 7 kwietnia 2020 roku włącznie – dodaje.

W ciągu dwóch dotychczasowych edycji Fundacja ORLEN na wsparcie lokalnych inicjatyw przeznaczyła łącznie ponad 4 mln zł. Pomoc trafiła do blisko 580 organizacji.

Termin związany z oceną wniosków oraz wyłonieniem beneficjentów III edycji programu pozostaje bez zmian.

Szczegóły związane z programem oraz jego regulamin dostępne są na stronie www.fundacja.orlen.pl w zakładce Moje Miejsce na Ziemi, a wszelkie pytania można kierować na adres e-mail: mojemiejsce@orlen.pl.