05.05.2020

Płyny do dezynfekcji i maski ochronne w ofercie stacji ORLEN

PKN ORLEN konsekwentnie podejmuje działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Na wszystkich stacjach ORLEN w regularnej sprzedaży dostępne są płyny do dezynfekcji rąk produkowane przez należący do Grupy ORLEN Zakład w Jedliczu, a także maski ochronne, pochodzące głównie od krajowych producentów. W ten sposób koncern wzmacnia bezpieczeństwo obywateli oraz aktywnie wspiera rodzimy biznes, a co za tym idzie polską gospodarkę.

- Jesteśmy z Polakami w tej nadzwyczajnej sytuacji. Uważnie wsłuchujemy się w ich potrzeby i na nie reagujemy. Tak rozumiemy znaczenie odpowiedzialnego biznesu. W trosce o bezpieczeństwo obywateli zwiększyliśmy w kwietniu do 5 milionów litrów produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Od początku mamy świadomość jak bardzo jest on potrzebny, dlatego naszym celem było jak najszybsze nasycenie rynku i to nam się udało. Nasz płyn dostępny jest już na wszystkich stacjach pod marką ORLEN. Popyt jest bardzo duży, bo to najtańszy płyn na rynku. Polacy na naszych stacjach mogą też zaopatrzyć się w maski ochronne. To wyroby głównie polskich producentów. Wspieramy ich, stymulując w ten sposób krajową gospodarkę – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Produkcja płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie ORLEN Oil w Jedliczu rozpoczęła się w pierwszej połowie marca i w ciągu kolejnych dni płyn systematycznie dostarczany był na stacje ORLEN. Obecnie jest dostępny w regularnej sprzedaży na wszystkich stacjach koncernu. Do tej pory klienci nabyli blisko 2,3 mln litrów płynu, który oferowany jest w opakowaniach o trzech pojemnościach: 1-litrowych po 15 zł, 4-litrowych w cenie 55 zł i 5-litrowych po 60 zł.

W ofercie stacji ORLEN dostępne są także maski ochronne zabezpieczające przed zarażeniem koronawirusem. Koncern w tym zakresie współpracuje z polskimi producentami. Klienci mogą nabyć wielorazowe maski firmy Brubeck wykonane z mikrowłókien z jonami srebra. Efektywność ich działania nie zmniejsza się podczas wielokrotnego prania, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii szycia oraz unikalnego połączenia jonów srebra ze strukturą przędzy. Pakowane są po 1 lub 3 sztuki.

Stacje ORLEN oferują również maski wielorazowe Teofilów. Jedno opakowanie zawiera 3 sztuki. Nabyć można także maski jednorazowe, pakowane po 5 sztuk, sprowadzone z zagranicy. Klienci korzystający z kuponów VITAY mogą je zakupić w promocyjnej cenie, o połowę niższej od regularnej.
PKN ORLEN od początku aktywnie angażuje się w walkę z pandemią. Na pomoc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa przeznacza łącznie ponad 100 mln zł. Wsparcie rzeczowe i finansowe trafia w szczególności do służb medycznych oraz mundurowych, odpowiedzialnych za ratowanie życia i zdrowia zakażonych osób, a także do personelu oraz podopiecznych Domów Pomocy Społecznej.

Do tej pory koncern zakupił już ok. 15 mln masek ochronnych. Przekazywane są one m.in. służbie zdrowia i służbom mundurowym oraz wykorzystywane są na wewnętrzne potrzeby Grupy ORLEN. Szpitale w Warszawie i Płocku otrzymały od koncernu 7 respiratorów oraz środki ochrony indywidualnej i płyny do dezynfekcji. Pomoc ta przyspieszy leczenie zakażonych osób i zwiększy bezpieczeństwo personelu medycznego.

Z kolei Fundacja ORLEN przekazała szpitalom w całej Polsce, zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem pacjentów, blisko 10 mln zł. Za otrzymane darowizny placówki mogą m.in. poszerzyć bazę laboratoryjną, zakupić karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maski i rękawiczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne.