18.03.2020

ORLEN wspiera Polaków oczekujących na wjazd do kraju

​PKN ORLEN rozpoczął akcję przekazywania żywności i napojów osobom oczekującym na granicy niemiecko-polskiej. Akcję wsparcia prowadzi działająca na terenie Niemiec, spółka z Grupy Kapitałowej, ORLEN Deutschland.

- W trudnych czasach musimy sobie pomagać, dlatego wspieramy Polaków czekających na wjazd do kraju na granicy z Niemcami. Wydawanie żywności i napojów rozpoczęliśmy już dziś w nocy. Akcję prowadzimy wspólnie z ORLEN Deutschland, przy wsparciu polskiego rządu – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Akcja prowadzona jest w koordynacji z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Wsparcie Polaków na granicy z Niemcami to jeden ze sposobów zaangażowania się PKN ORLEN w ograniczenie epidemii koronawirusa. Spółka rozpoczęła także produkcję płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie w Jedliczu w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Do działań zwalczających koronawirusa włączyła się także Fundacja ORLEN, która przeznaczy na ten cel 6 milionów złotych. Jednocześnie na stacjach ORLEN pojawiła się niższa, korzystna oferta cenowa, która jest efektem taniejącej ropy naftowej, ale też działań optymalizujących koszty produkcji. Na niskich cenach paliw skorzystają osoby, które muszą poruszać się autem, w tym wojsko, policja, straż pożarna i lekarze, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa w Polsce.

Materiały prasowe: