13.07.2021

ORLEN dalej będzie wspierał płockie drużyny piłki ręcznej i nożnej

PKN ORLEN pozostaje Sponsorem Generalnym SPR Wisły Płock na sezon 2021/2024 oraz Sponsorem Strategicznym Wisły Płock na sezon 2021/2022. Wsparcie dwóch drużyn: piłki ręcznej i nożnej to wyraz przywiązania Koncernu do Płocka i regionu oraz zrozumienia potrzeb lokalnej społeczności.

- Płock był, jest i zawsze będzie dla nas priorytetowy. Dlatego wsłuchujemy się w głos mieszkańców i wspieramy ważne inicjatywy, które są dla nich ważne. Będziemy kontynuować współpracę z klubami piłki ręcznej i nożnej Wisły Płock, które wrosły w historię miasta. Chcemy być częścią tych drużyn i stwarzać im jak najlepsze warunki do pracy i osiągania sukcesów sportowych – powiedział Daniel Obajtek Prezes Zarządu PKN ORLEN. - Podpisanie umów z płockimi klubami to kolejne z licznych działań prowadzonych przez Koncern. Tylko w 2020 r. PKN ORLEN na działania sponsoringowe i darowizny przekazał łącznie prawie 17 mln złotych dla Płocka. To dwa razy więcej niż w roku 2015 – dodał.

Współpraca z drużyną piłki ręcznej SPR Wisłą Płock została wydłużona o jeden sezon w stosunku do poprzedniego kontraktu i będzie obowiązywała od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2024 r. Drużyna płockich szczypiornistów, obecni Wicemistrzowie Polski będą dalej występować pod nazwą ORLEN Wisła Płock. Logo sponsora generalnego znajdzie się m.in. na wszystkich strojach zawodników, materiałach prasowych i marketingowych oraz w przestrzeni hali sportowej ORLEN Arena, gdzie drużyna piłki ręcznej rozgrywa mecze w roli gospodarza.

- Bardzo dziękuję PKN ORLEN za zawarcie z nami kolejnej umowy sponsoringowej. To bardzo ważne dla budowy stabilności naszego budżetu i realizacji klubowej strategii rozwoju. Perspektywa współpracy do 2024 r. pozwoli nam skupić się na osiąganiu wyników sportowych na najwyższym poziomie krajowym, ale również w Europie - powiedział Robert Czwartek, Prezes SPR Wisły Płock.

Sponsoring drużyny piłki nożnej - Klubu Wisła Płock został przedłużony o kolejny sezon. Umowa obowiązuje od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2022 r. W stosunku do ubiegłego kontraktu zwiększona została wysokość premii za osiągane wyniki sportowe, co powinno zmotywować Nafciarzy do lepszej gry na boisku. Promocja marki ORLEN na koszulkach zawodników oraz w przestrzeni nowo budowanego stadionu będzie miała miejsce podczas wszystkich meczów w nowym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy, który rusza już 23 lipca.

- Fakt, że PKN ORLEN po raz kolejny zdecydował się na wsparcie drużyny Wisły Płock to powód do dumy zarówno dla nas, jak i kibiców naszego klubu. Na pewno da nam to poczucie stabilizacji i pozwoli nadal rozwijać się na wielu płaszczyznach. Dzięki temu, że tak rozpoznawalna marka pozostanie naszym sponsorem strategicznym w sezonie piłkarskim 2021/2022 będziemy mogli być spokojni o realizację założonych celów. Jednocześnie jest to też duże wyzwanie, któremu postaramy się sprostać – mówi Tomasz Marzec, Prezes Wisły Płock.

PKN ORLEN szczególnie angażuje się w działania sponsoringowe w Płocku i okolicznych gminach. Dla miasta Płock funkcjonowanie zakładu to tysiące miejsc pracy, ale również ogromne wpływy do budżetu miasta. Blisko ¼ budżetu to wpływy z podatków z prowadzonej działalności PKN ORLEN – tylko w 2020 roku było to ponad 230 mln złotych. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu Koncern angażuje się w szereg działań skierowanych do lokalnej społeczności, które organizuje z własnej inicjatywy wspólnie z lokalnymi partnerami. Są to na przykład bezpłatne lekcje pływania, strzeżone kąpielisko w Grabinie koło Płocka, bezpłatne półkolonie dla 500 płockich dzieci, Płockie Ogrody Światła czy blisko 3700 paczek wigilijnych, które trafiły do płockich seniorów.

Materiały prasowe: