05.03.2021

OSTRZEŻENIE

PKN ORLEN nie ma nic wspólnego z fałszywymi ofertami dotyczącymi inwestycji w kryptowaluty i inne niestandardowe produkty finansowe.
(aktualizacja)

PKN ORLEN nie wysyła do potencjalnych klientów żadnych mailingów zachęcających do inwestycji w instrumenty finansowe oferujące wyjątkowo szybkie i wysokie zyski.

Autorzy mailingów i publikacji online podszywają się m.in. pod program dla akcjonariuszy indywidualnych PKN ORLEN – „ORLEN w Portfelu”. Wykorzystują, również wizerunek Koncernu zachęcając do inwestowania w kryptowaluty lub proponując fałszywe inwestycje w handel ropą i gazem.

Informujemy, że korzystanie z serwisów internetowych zamieszczonych na fałszywych stronach z użyciem takich oznaczeń jak m.in.: orlen.pw, „ORLEN INVEST”, „ORLEN INVESTMENT”, „ORLEN Inwestycje”, „ORLEN wypłata pieniędzy” w domenach zarejestrowanych poza granicami Polski, a podszywających się pod PKN ORLEN, a także otrzymywanie wiadomości e-mail z użyciem podejrzanych domen jak np. nieistniejący dom maklerski, może stanowić zagrożenie dla internautów, którzy zdecydują się na pozostawienie swoich danych lub też zadeklarują udział w prezentowanych w serwisie ofertach. Zawiadamiany również, że PKN ORLEN nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji, wszelkie tego typu próby kontaktu należy uznać za oszustwo i nie wiązać z Koncernem. Dodatkowo jedynym serwisem opisującym zasady funkcjonowania programu „ORLEN w Portfelu” jest strona: www.orlenwportfelu.pl. Wszelkie wysyłane przez osoby podszywające się pod Koncern wiadomości e-mail z podrobionym regulaminem tego programu, nie są powiązane z PKN ORLEN.

PKN ORLEN podejmuje na bieżąco odpowiednie kroki prawne, aby możliwie najszybciej zablokować i usunąć z sieci serwisy, domeny i fanpage w mediach społecznościowych, z których pochodzą oferty. Działają one na szkodę PKN ORLEN, bezprawnie wykorzystują wizerunek Koncernu, Prezesa Zarządu Pana Daniela Obajtka oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Pana Wojciecha Jasińskiego.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, fałszywe oferty mogą przybierać różne formy! Najlepszym rozwiązaniem będzie ich zgłaszanie odpowiednim organom ścigania, oznaczanie jako niebezpiecznie, przesyłanie informacji o tego typu treściach na adres e-mail: media@orlen.pl lub też ich ignorowanie.