19.03.2022

ORLEN przekazał zestawy do satelitarnej łączności z internetem Starlink na potrzeby mieszkańców Ukrainy

PKN ORLEN przekazał na potrzeby mieszkańców Ukrainy zestawy do łączności z internetem, funkcjonujące w ramach systemu telekomunikacyjnego Starlink. Dostarczony już do miejsca docelowego sprzęt informatyczny zapewnia szybki dostęp do internetu, a co za tym idzie przepływ informacji i nieprzerwaną łączność. W ten sposób Koncern aktywnie angażuje się we wsparcie nie tylko uchodźców przybywających do Polski, ale też ludności cywilnej w Ukrainie.

- Kolejna pomoc od PKN ORLEN dotarła na Ukrainę. Tym razem udało nam się w szybkim tempie przekazać na potrzeby ludności cywilnej w tym kraju dużą partię zestawów w ramach systemu Starlink. W ten sposób zapewniamy im łączność ze światem, ale też najbliższymi. Wspieramy naszych sąsiadów i pozostajemy solidarni z Ukrainą i jej obywatelami – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Starlink to system telekomunikacyjny oparty na małych satelitach, które firma SpaceX, której właścicielem jest Elon Musk, umieszcza na niskiej orbicie. Celem jest zapewnienie bardzo szybkiego internetu w każdym miejscu na ziemi. Docelowo funkcjonować ma ok. 12 tys. satelitów.

Grupa ORLEN od początku aktywnie zaangażowała się w pomoc humanitarną skierowaną do uchodźców z Ukrainy. W ramach działań społecznych przygotowano ogrzewane namioty przy granicy polsko-ukraińskiej, w których dostępne są ciepłe przekąski i napoje. Przekazano ponad 30 tysięcy litrów paliwa dla miasta Przemyśl do wykorzystania w ramach pomocy uchodźcom. W wielu lokalizacjach zorganizowana została zbiórka darów rzeczowych. W ramach wolontariatu pracowniczego istnieje możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych od Fundacji ORLEN. PKN ORLEN rozpoczął również akcję pomocy Ukrainie w ramach programu lojalnościowego VITAY. Wszystkie realizowane działania koordynowane są przez Fundację ORLEN tak, aby pomoc była kompleksowa i ukierunkowana na najpilniejsze potrzeby.

Materiały prasowe: