29.09.2022

Grupa ORLEN otwiera nowe stacje na Słowacji

Grupa ORLEN otworzyła 2 kolejne stacje w zachodniej części Słowacji i łącznie posiada już 26 stacji na tym rynku. Do końca roku sieć Grupy ORLEN powiększy się do 50 obiektów, a dzięki przejęciu kolejnych 41 stacji od węgierskiego koncernu MOL wejdzie do grona 3 największych sieci na Słowacji.  

Samoobsługowe stacje pod marką ORLEN powstały w miejscowościach Pečeňady i Pernek, w ramach rebrandingu 2 z pakietu 25 stacji przejętych w kwietniu przez Grupę ORLEN od lokalnej sieci. Proces rebrandingu wszystkich stacji z tego pakietu planowany jest do końca 2022 roku. Nowe stacje oferują paliwa EFFECTA i są w pełni zautomatyzowane. Łącznie na rynku słowackim Grupa ORLEN prowadzi 4 stacje w formacie samoobsługowym, uzupełniające ofertę obiektów prowadzących sprzedaż pozapaliwową.

- W strategii ORLEN2030 przyjęliśmy za cel zwiększenie udziału stacji zagranicznych w naszej sieci do 45%. Konsekwentnie realizujemy nasze założenia strategiczne, zarówno poprzez budowanie własnych stacji, jak i przejmowanie gotowych obiektów. Dobrym przykładem jest Słowacja, gdzie w ciągu 3-4 lat znajdziemy się w gronie największych sieci na tym rynku. Docelowo chcemy by nasza sieć 3500 stacji była najnowocześniejszą i najlepiej odpowiadającą na potrzeby klientów siecią w Europie Środkowej – mówi
Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Grupa ORLEN działa na rynku słowackim od 2019 r., kiedy to spółka otworzyła w tym kraju, w miejscowości Malacky, swoją pierwszą stację paliw. Rozwój słowackiej sieci ORLEN opiera się na budowie nowych placówek oraz przejmowaniu już istniejących. Sieć należy do czeskiej Grupy ORLEN Unipetrol, wchodzącej w skład Grupy ORLEN. Obecnie Grupa ORLEN posiada również ok. 15% udział w hurtowym rynku paliw na Słowacji. 

Materiały prasowe: