17.08.2023

Aplikacja ORLEN VITAY ma już 5 milionów użytkowników

Aplikacja lojalnościowa ORLEN VITAY ma już 5 milionów użytkowników. To efekt m.in. Wakacyjnej Promocji, dzięki której  klienci  mogą skorzystać z promocyjnej ceny na paliwa. W pierwszym tygodniu promocji, ORLEN VITAY była najchętniej pobieraną darmową aplikacją na urządzenia z systemem Android.

– ORLEN konsekwentnie rozwija portfolio swoich usług cyfrowych. Pięć milionów użytkowników aplikacji ORLEN VITAY jest dowodem skuteczności działań, wpisujących się w plan rozwoju segmentu detalicznego. Użytkownicy doceniają wygodę i korzyści, jakie daje aplikacja przy zakupie towarów i usług oferowanych przez ORLEN. Stale pracujemy nad poszerzeniem jej funkcjonalności, aby z jednej strony uwzględnić rosnącą ofertę korzyści dostępnych dla klientów detalicznych koncernu, z drugiej – spełnić oczekiwania użytkowników w zakresie komfortu i intuicyjności aplikacji – mówi Bartosz Niemaczek, Dyrektor Biura Rozwoju Kanałów Cyfrowych i Relacji z Klientami ORLEN.

ORLEN VITAY to aplikacja lojalnościowa ułatwiająca klientom stacji paliw ORLEN korzystanie z atrakcyjnych promocji. Dzięki aplikacji klienci zyskują dostęp do kuponów z rabatami oraz zdobywają dodatkowe punkty VITAY za zakupy na stacjach ORLEN. Aplikacja umożliwia też obsługę kart, takich jak BIZNESTANK, Karta Dużej Rodziny i VITAY za pomocą jednego kodu QR. W połączeniu z ORLEN Pay pozwala na szybkie i bezpieczne płatności za paliwo czy myjnię – bezpośrednio przy dystrybutorze.   

W pierwszym tygodniu trwania Wakacyjnej Promocji, aplikacja ORLEN VITAY była najchętniej ściąganą darmową aplikacją na telefonach z systemem Android i drugą najpopularniejszą na telefonach z iOS. W sierpniu liczba użytkowników korzystających z ORLEN VITAY przekroczyła 5 mln. W sumie, od startu promocji 30 czerwca do 8 sierpnia, liczba użytkowników aplikacji zwiększyła się o ponad 600 tysięcy.

Letnia promocja na stacjach ORLEN cieszy się w tym roku jeszcze większym powodzeniem niż w ubiegłym. Od 30 czerwca do 8 sierpnia klienci zrealizowali o 16% więcej kuponów promocyjnych, niż w analogicznym okresie 2022 roku. Ponad 1/3 całego paliwa sprzedanego w tym czasie na stacjach ORLEN została kupiona po promocyjnej cenie.

Wakacyjna promocja na stacjach ORLEN trwa do 31 sierpnia. Zarejestrowani użytkownicy programu lojalnościowego VITAY mogą kupić paliwa tańsze o 30 groszy za litr, posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymają jeszcze większy rabat – 40 groszy na każdym zatankowanym w ramach limitu litrze. Każdy uczestnik promocji mógł uzyskać rabat na paliwa podczas czterech tankowań w okresie 30 czerwca – 31 lipca, i nadal może skorzystać z czterech kolejnych tankowań w okresie 1 sierpnia - 31 sierpnia 2023 r. Limit pojedynczego tankowania z rabatem to 50 litrów.