01.03.2024

„ORLEN dobrym sąsiadem” na międzynarodowym święcie skautów

W ramach programu „ORLEN dobrym sąsiadem” nasza spółka obecna była na biwaku, jaki z okazji międzynarodowego święta skautów i harcerzy zorganizowało Bractwo Harcerskiej Bandery – drużyna działająca na terenie gminy Stara Biała. By uczcić Dzień Myśli Braterskiej, od 23 do 25 lutego do gminy przybyło blisko 200 skautów z Polski, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

Głównym elementem imprezy była miejska gra terenowa, która wystartowała spod Kopca Harcerskiego w Płocku. Jej celem była między innnymi popularyzacja historii miasta i regionu. W roli tłumaczy i przewodników po Płocku wystąpili uczniowie klasy IB (International Baccalaureate Diploma Programme), Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku. Grę zakończyła uroczysta msza święta.
W ciągu kilkudziesięciu godzin święta braterstwa, narodziło się wiele przyjaźni i znajomości. Były wspólne śpiewy, zabawy i świeczkowisko. Dzień Myśli Braterskiej to szczególny czas, kiedy harcerze wspominają wszystkich przyjaciół, kolegów, znajomych, których spotkali gdzieś na szlaku. W tym czasie skauci składają sobie życzenia. Wszystkich łączy szczególna więź, jaką jest szacunek do natury, wierność zasadom skautingu oraz braterstwo.

Dla wszystkich skautów spółka w ramach programu „ORLEN dobrym sąsiadem” ufundowała upominki, które pomogą im bezpiecznie kontynuować dalsze wędrówki. Dodatkowo, podczas imprezy, ORLEN zapewnił napoje oraz słodkie przekąski.

Projekt został zrealizowany w ramach programu „ORLEN dobrym sąsiadem”, którego beneficjentami są społeczności lokalne sąsiadujące z obiektami i inwestycjami ORLENU. Gmina Stara Biała została objęta tym programem, ponieważ na jej terenie powstaje Kompleks Olefin III.