26.09.2002

"Pierwsza praca" w ORLEN-ie dla bezrobotnych absolwentów

Uroczyste przyjęcie na trzy miesięczny staż w Polskim Koncernie Naftowym ORLEN S.A. czterdziestu dwóch bezrobotnych absolwentów odbyło się dziś w Płocku. W ramach ogólnopolskiego programu "Pierwsza praca", ORLEN przyjął do grona pracowników spółki, absolwentów szkół wyższych i średnich. Dokumenty stażystom wręczył Andrzej Macenowicz, wiceprezes zarządu PKN ORLEN S.A. ds. Zasobów Kadrowych i Systemów Zarządzania.

Ogólnopolski program "Pierwsza praca", realizowany jest przez Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Płocku. Adresatami są absolwenci szkół średnich i wyższych, którzy po zakończeniu edukacji nie znaleźli zatrudnienia, a są zarejestrowani jako bezrobotni w Powiatowym Urzędzie Pracy.
– Pierwsza praca to nowy rozdział w życiu młodego człowieka - to samodzielne decyzje, nauka odpowiedzialności i pracy w zespole – powiedział w czasie uroczystości Andrzej Macenowicz. – Mamy świadomość ciążących na nas obowiązków. Chcemy, aby nasi stażyści mieli najlepszych opiekunów, sprawdzonych i doświadczonych pracowników Koncernu. Zapewniam, że oddajemy Państwa w dobre ręce. Ci ludzie, którzy przez trzy miesiące będą Państwa mentorami stanowią gwarancję dobrego wykorzystania czasu. Przy nich zdobędą Państwo konkretną wiedzę i praktyczne umiejętności. Tyle możemy jako Polski Koncern Naftowy ORLEN zrobić w tej chwili – reszta zależy od Państwa. Staż jest czasem próby, daje możliwość sprawdzenia siebie i weryfikacji tej wiedzy, którą przekazała szkoła czy uczelnia. Życzę Państwu, aby ta próba zakończyła się sukcesem – dodał wiceprezes A. Macenowicz.