03.12.2004

Hołowczyc wystartuje w Rajdzie Barbórka

Już w najbliższą sobotę na trasie 42-go Kryterium Asów - Rajdu Barbórka zobaczyć będzie można załogę ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc/Jean-Marc Fortin. Wystartują oni samochodem Subaru Impreza WRX, którym popularny Hołek zwyciężył w tegorocznym Kormoranie.

Krzysztof Hołowczyc: Start w prestiżowej Barbórce zawsze jest sporym wyzwaniem. Te kilkanaście oesowych kilometrów to prawdziwa loteria. Tylko raz udało mi się ten rajd wygrać i to wtedy, gdy wydawało mi się, że pojechałem absolutnie za wolno. Parę razy byłem o krok od zwycięstwa, ale wtedy z reguły zabrakło szczypty szczęścia. Od lat starty w tym rajdzie traktuję przede wszystkim jako możliwość bezpośredniego spotkania z sympatykami rajdów i okazję do promocji mojego ukochanego sportu. Dlatego już teraz mogę obiecać, że będę starał się jechać przede wszystkim widowiskowo, oczywiście na ile umożliwia to samochód grupy N. Ponieważ będzie to nasz sportowy debiut w barwach Orlen Team, to chcemy też przy tej okazji przybliżyć kibicom rajdowym cały nasz zespół. Zaprosiłem na Karową Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego, świeżo upieczonych Motocyklowych Wicemistrzów Świata, z którymi za kilka tygodni wystartujemy w legendarnym rajdzie Dakar. Będzie to świetna okazja dla kibiców do spotkania z całym Orlen Team’em, zwłaszcza, że nasz plan starów obejmuje prawie wyłącznie imprezy zagraniczne. Zapraszam wszystkich kibiców na trasę Barbórki – przeżyjmy wspólnie to wielkie rajdowe święto, z jego wielkim finałem na słynnej Karowej.

Jean-Marc Fortin: Bardzo lubię przyjeżdżać do Polski – czuję się tu, jak w drugim domu. Muszę dodać, że za sprawą startów z Hołkiem, jestem w Polsce dużo bardziej znany, niż w mojej rodzinnej Belgii. Czasami mam wrażenie, że jestem tu jakąś gwiazdą filmu, albo, że to mi się po prostu śni. Mam nadzieję, że Barbórka będzie okazją do świetnej zabawy i pokazania kibicom całego uroku rajdów i wcale nie musimy tu wygrać. Liczę, że dostarczymy kibicom po prostu wielu niezapomnianych wrażeń. Dodam przy okazji, że tego samego dnia w Paryżu odbędzie się słynny Race of Champions, gigantyczna impreza promująca sport samochodowy.

Zapraszamy kibiców do stanowiska serwisowego ORLEN Team zlokalizowanego przy starcie odcinka Karowa, gdzie od godziny 17-tej będzie można się spotkać z zawodnikami Orlen Team.

Więcej informacji oraz zdjęcia wysokiej rozdzielczości na www.orlenteam.pl
Kontakt: Andrzej Kalitowicz,
ORLEN Team Manager,
tel. +48 600 333 888,
e-mail: akalitowicz@holowczyc.pl