07.10.2004

Nowy skład ORLEN TEAM

W październikowym Rajdzie Dubaju 2004 pojedzie nowy skład ORLEN Team'u, z Krzysztofem Hołowczycem w zespole samochodu terenowego. W rywalizacji wezmą udział polscy motocykliści: Jacek Czachor (kapitan zespołu Orlen Team) i Marek Dąbrowski (aktualny Wicemistrz Świata). W srebrno-czerwonym Mitsubishi Pajero, obok Hołowczyca, pojedzie pilot- Jean - Marc Fortin. Dubaj, dla nowych członków załogi, ma być jednym z etapów przygotowawczo-treningowych przed startem w legendarnym Rajdzie Dakaru.

Dotychczasową załogę samochodową startującą w barwach ORLEN Team - Łukasza Komornickiego i Rafała Martona zastąpi jeden z najbardziej znanych polskich kierowców rajdowych Krzysztof Hołowczyc wraz z belgijskim pilotem Jean - Marc Fortin.

Celem numer jeden załogi Hołowczyc-Fortin w tym sezonie jest start i ukończenie najtrudniejszego maratonu pustynnego, jakim jest legendarny już Rajd Dakar. Treningi w Dubaju będą pierwszym sprawdzianem w nowej roli oraz okazją do przetestowania sprzętu w trudnych warunkach pustynnych.

-Wstąpienie do zespołu Orlen Team jest dla mnie niepowtarzalną szansą realizacji ambitnych planów zawodowych i marzeń. Starty w najtrudniejszych rajdach świata to kolejny duży krok w mojej karierze i ogromne wyzwanie sportowe, któremu mam nadzieję sprostać. Moim celem numer jeden jest ukończenie Dakaru.- stwierdził nowy członek ORLEN Team, Krzysztof Hołowczyc.

Rajd Dubaju, w którym po raz pierwszy wystąpi zespół Orlen Team w nowym składzie będzie trwać pięć dni, z czego pierwszy (poniedziałek, 10.10.2004) to prolog w Dubaju, a pozostałe cztery to etapy rozgrywane na usianej wydmami pustyni. Podczas rywalizacji w Dubaju, polscy motocykliści będą walczyć o kolejne cenne punkty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata 2004. W chwili obecnej zajmują: Jacek Czachor 2. miejsce, a Marek Dąbrowski, który z powodu kontuzji nie brał udziału w tegorocznym Rajdzie Dakar i Rajdzie Tunezji 7. pozycję.

Więcej informacji na www.orlenteam.pl

Biuro Prasowe
PKN ORLEN SA