18.09.2004

Rajd ORLEN TROPHY zakończony

ORLEN TROPHY - Ekstremalny Rajd samochodów terenowych, odbył się już po raz trzeci. Trasa, o najwyższym stopniu trudności, wytyczana była przez pół roku w Beskidach, a nie jak było dotychczas na Mazurach…

Rajd wystartował 11 września, w Świnnej Porębie na terenie sztucznego zbiornika – największej obecnie budowli hydrologicznej w Polsce. Imprezę rozpoczął prolog, w którym wystartowało 13 załóg z grupy sportowej. Trzy dni później rywalizację podjęły załogi z grypy turystycznej. Zawodnicy, mimo iż zostali podzieleni na dwie kategorie, mieli do przejechania trasę o podobnym stopniu trudności. Rajd, dzięki swej widowiskowości, zgromadził liczną publiczność, która każdego dnia śledziła zmagania kierowców. Pierwsze dwa dni rajdu odbyły się na terenie budowy zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. Rozegrane zostały tam odcinki specjalne związane z przeprawami wodnymi, dostarczające widzom niezapomnianych wrażeń. Kolejne etapy trasy biegły przez Masyw Lubonia, od Rabki do Ochotnicy Górnej – Skrajem Gorc, a następnie Masywem Lubania. Wśród uczestników znalazły się czołowe załogi europejskie z Austrii, Holandii czy Niemiec, które podkreślały wysoki poziom organizacyjny i techniczny zawodów.

18 września Rajd zakończył się w Maniowach. Jako pierwsi w grupie sportowej metę pokonali Wojciech Polowiec i Paweł Przybyłowski. Otrzymali oni od ORLENU nagrodę główną, w postaci karty przepłaconej, uprawniającej do tankowania na stacjach PKN ORLEN SA, o wartości 5 tys. zł,. W grupie turystycznej pierwsze miejsce zajęła załoga w składzie Andrzej Bogucki i Piotr Oskwarek, zdobyli oni nagrodę w wysokości 3 tys. zł.
PKN ORLEN SA ufundował także nagrodę Fair Play. Otrzymali ją Grzegorz Broma i Łukasz Kulczycki, którzy przez trzy godziny pomagali austriackiej załodze, przez co stracili szansę na zajęcie czołowego miejsca w imprezie. Zakończenie rajdu odbyło się na Kampingu Polana Sosny w Niedzicy, gdzie nastąpiło rozdanie nagród i oficjalne zamknięcie rajdu.

Rajd miał także charakter pozasportowy. Środowisko organizatorów i uczestników zawodów ufundowało komputer dla dzieci z jednej z beskidzkich szkół, gdzie dotychczas nie było sprzętu informatycznego. Odbyło się także spotkanie kierowców rajdu z dziećmi z Ośrodka Wychowawczo - Rehabilitacyjnego z Ochotnicy Górnej, które miały okazję odbyć przejażdżkę z zawodnikami i zapoznać się z ich maszynami. Spotkanie to miało charakter terapeutyczny, a zarazem sprawiło dzieciom ogromną przyjemność.

Organizatorzy Rajdu ORLEN TROPHY przez cały czas trwania imprezy, spotykali się z przychylnością władz lokalnych. Była to, bowiem świetna reklama nie tylko dla sponsorów, ale i dla regionu. Rajd ORLEN TROPHY, po udanych edycjach z lat ubiegłych, został zauważony przez światowych organizatorów rajdów terenowych. ORLEN TROPHY stał się równocześnie Polską eliminacją słynnego rajdu Rainforest Challenge, więc załogi walczyły nie tylko o nagrody, ale i o możliwość uczestnictwa w Rajdzie Malezji.

Patronat medialny objęły: TVP 3, Rzeczpospolita, Radio Kraków i Gazeta Krakowska. Ponadto, relacje z imprezy znajdą się w najlepszych pismach motoryzacyjnych w Polsce, tj. Auto Świat, Auto Moto i Motor. Na rajd przybyli także kluczowi klienci PKN ORLEN z regionu Małopolski. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć smak rajdu, do galerii zdjęć na stronie internetowej www.orlentrophy.pl

Więcej informacji www.orlentrophy.pl