23.09.2004

Teoria w praktyce

50 absolwentów wyższych uczelni z całej Polski ma już za sobą pierwszy miesiąc stażu. Młodzi ludzie liczą przede wszystkim na zdobycie doświadczenia. Niektórzy marzą o stałej pracy w Koncernie.

Dla większości absolwentów pięciomiesięczny staż w ORLENIE jest przeważnie pierwszym poważnym w ich życiu zawodowym wyzwaniem. - Początkowo bałam się, że nie podołam wszystkim obowiązkom. Pierwszego dnia szłam do ORLENU z „duszą na ramieniu”, ale szybko okazało się, że strach nie był potrzebny. Wszyscy moi przełożeni okazali się serdeczni i pomocni - mówi Izabela Zielińska odbywająca staż w Kancelarii Głównej.

Wielu stażystów nie tylko realizuje wyznaczone im zadania , ale także może poszczycić się teoretyczną wiedzą dotyczącą funkcjonowania Koncernu w ramach Unii Europejskiej. - Z ogromna ciekawością śledzę proces negocjacji Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla PKN ORLEN SA i wprowadzanych w nim znowelizowanych uregulowań kodeksu pracy oraz przepisów, które zaczęły obowiązywać po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej - wyjaśnia Mariusz Kopczyński, tegoroczny absolwent prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Stażyści podkreślają, że na szczególną uwagę zasługuje profesjonalne podejście i zaangażowanie opiekunów oraz komfort pracy. Dzięki dobrym warunkom cała uwaga młodych stażystów skupia się wyłącznie na wykonywaniu obowiązków. - Mamy własne stanowiska pracy. Dobrze wiemy, co mamy robić. Czujemy się dumni, że dostaliśmy tak duży kredyt zaufania od naszych przełożonych – przekonuje Paulina Grot, stażystka w Zespole Doboru Zawodowego.
Młodzi ludzie są przekonani, że cenne doświadczenie, zdobyte u najlepszego pracodawcy w kraju zaowocuje w przyszłości lepszymi perspektywami w poszukiwaniu stałej pracy.