10.06.2005

62 Rajd Polski rozpoczęty!!!

Punktualnie o 18.00 na rampę startową na rynku w Mikołajkach wjechał swoim Renault Clio aktualny mistrz Europy Simon Jean-Joseph. Za nim w kolejności startowej pojawili się wszyscy pozostali uczestnicy rajdu. Kibice szczególnie gorącą owację zgotowali załodze ORLEN Team: Krzysztof Hołowczyc - Łukasz Kurzeja.

Popularny Hołek jest wśród mieszkańców Warmii i Mazur uważany za głównego faworyta do zwycięstwa w tej prestiżowej imprezy. Był to jednak tylko start honorowy, bowiem pierwsze odcinki specjalne zostaną rozegrane w sobotę rano.

Tuż przed startem odbyła się konferencja prasowa organizatora rajdu, którym jest Polski Związek Motorowy. W konferencji obok Prezesa Andrzeja Witkowskiego udział wzięło trzech mistrzów Europy startujących w tegorocznej edycji Rajdu Polski, aktualny Simon Jean-Joseph oraz Renato Travaglia (2002 r.) i Krzysztof Hołowczyc (1997 r.). Wszyscy trzej podkreślili w swoich wypowiedziach, że rajd zapowiada się fascynująco, a trasy są tak znakomite, że wręcz przypominają klasyki z Finlandii. Mistrzowie chwalili też wspaniałą atmosferę panująca wokół rajdu i przepiękne tereny, na których rozgrywana jest impreza.

Około południa odbyło się badanie kontrolne, po którym dopuszczono do startu 70 załóg, w tym 15 zagranicznych. Tak wyśmienitej obsady Rajd Polski nie miał od wielu lat. Potwierdza to aspiracje organizatora, by w krótkim czasie na trasach Warmii i Mazur zagościli uczestnicy Rajdowych Mistrzostw Świata.