27.06.2005

W ORLEN TROPHY 2005 zwyciężyli Polacy

W miniony weekend teren budowy zapory w Świnnej Porębie koło Wadowic był areną zmagań najlepszych kierowców samochodów terenowych. Pod patronatem ORLENU rozegrana została kolejna tegoroczna edycja off- roadowego Pucharu Europy. W ORLEN TROPHY 2005 wzięło udział 30 załóg, zjawiła się cała Polska czołówka, a także znani zawodnicy z Austrii i Niemiec.

Podobnie jak w roku ubiegłym zwyciężyli Polacy, ale konkurencja zawodników zagranicznych okazała się bardzo silna. W klasie sportowej pierwsze miejsce przypadło załodze Dariusz Luberda/ Szymon Polak, a w klasie turystycznej Janusz Gołuszka/ Adam Solecki.

Zawody zostały rozegrane przy pięknej, prawdziwie wakacyjnej pogodzie, w niepowtarzalnych beskidzkich plenerach. Wytyczenie trasy na terenie budowy zbiornika w Świnnej Porębie pozwalało na taki ich przebieg, który nie zagraża środowisku naturalnemu. Jak podkreślali uczestnicy imprezy, przygotowane przez organizatorów odcinki specjalne były trudne technicznie ale ich pokonanie dawało dużą satysfakcję. Zawodnicy, ich zespoły oraz kibice stworzyli wspaniałą atmosferę, która tradycyjnie towarzyszy imprezom off- roadowym.