22.06.2005

W piątek startuje Rajd ORLEN TROPHY 4X4

Wszystkich fanów czterech kółek (dosłownie 4x4) zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Rajdu ORLEN TROPHY 2005. Rajd odbędzie się między 24 a 26 czerwca 2005 roku, niedaleko Wadowic, na terenie budowanej zapory wodnej w Świnnej Porębie. Krajobraz księżycowy, teren zróżnicowany, więc będzie się można wykazać.

ORLEN Trophy 2005 jest jedną z cyklu 6 imprez off-roadu przeprawowego, kwalifikowanych do Pucharu Europy 4x4/Eurotrophy 2005. Rajd jest także imprezą towarzysko-sportową, której celem jest wspólna zabawa i doskonalenie swoich umiejętności, a nie współzawodnictwo za wszelką cenę.

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy: turystyczną i sportową: /T i S/.


Trasa grupy sportowej będzie wymagała użycia wyciągarki na próbach przejazdu, lecz próby nie będą zbyt trudne i tak ustawione, że posiadacze sprawnych wyciągarek elektrycznych będą mieli równe szanse z posiadaczami wyciągarek mechanicznych. Bardziej istotna będzie technika jazdy i przemyślane pokonywanie próby.
Trasa w grupie turystycznej będzie przejezdna bez potrzeby użycia wyciągarki, lecz zaleca się aby samochód bez wyciągarki jechał razem z samochodem wyposażonym w wyciągarkę.