21.04.2005

Złota marka godna zaufania

ORLEN jest się w ścisłej czołówce marek godnych zaufania. Koncern po raz czwarty otrzymał nagrodę Trusted Brand, największego europejskiego sondażu konsumenckiego. ORLEN odebrał złotą statuetkę, w kategorii "stacja benzynowa". Inicjatorem badań jest wydawnictwo Reader's Digest.

Sondaż przeprowadzany jest w 14 krajach europejskich (w Austrii, Belgii, Czechach, Finlandii, we Francji, na Węgrzech, w Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii), a jego celem jest ustalenie grupy marek, instytucji i zawodów cieszących się największym zaufaniem społecznym. Europejczycy w 30 kategoriach wybierali marki godne zaufania: 20 marek międzynarodowych i 10 lokalnych. Respondenci zostali poproszeni o ocenę marek według takich kryteriów jak: jakość, wartość, wizerunek, zrozumienie potrzeb konsumenta, silny wizerunek.
Złoto European Trusted Brands dla ORLENU oznacza, że ta marka otrzymała największą liczbę spontanicznie oddanych głosów.

Nazwa ORLEN powstała w kwietniu 2000 roku z połączenia dwóch pojęć Orzeł i Energia, które odzwierciedlają misję i wizję koncernu. Orzeł to polskość, narodowość, ojczyzna Energia to siła, moc, dynamika. Zaledwie cztery lata obecności marki Orlen na krajowym rynku detalicznym paliw zapewniły jej pozycję zdecydowanego lidera branży paliwowej.

Klienci doceniają markę, odwiedzając sieć stacji paliw koncernu. Obecnie firma prowadzi sprzedaż detaliczną paliw w sieci 1915 stacji w Polsce. W zakresie działań globalnych, koncern jest obecny od 2003 roku w północno-wschodnich regionach Niemiec, gdzie funkcjonuje 485 stacji z logo ORLEN i Star. Wkrótce firma rozpocznie działalność operacyjną również w Czechach.

Główne atrybuty wyróżniające stacje paliw koncernu to dostępność, dobra lokalizacja, gwarancja produktów najwyższej jakości. Przy stacjach funkcjonują dobrze zaopatrzone sklepy (w większości całodobowe) i kąciki gastronomiczne. Firma cyklicznie monitoruje jakość obsługi w sieci stacji, dbając o stałe podnoszenie jej standardu.

Systematycznie rośnie rozpoznawalność marki Orlen. Jest ona identyfikowana z wysoką jakością produktów, nowoczesnością, dynamicznym rozwojem, dbałością o klienta oraz dużym wkładem w rozwój gospodarczy kraju.

Nagroda European Trusted Brand, przyznana już po raz czwarty, jest potwierdzeniem zaufania, jakim klienci obdarzają markę ORLEN, ale jednocześnie zobowiązaniem utrzymania najwyższej jakości towarów i usług oferowanych przez stacje paliw.