08.11.2005

ORLEN Team w Rajdzie Dubaju

Zawodnicy ORLEN TEAM - Jacek Czachor i Marek Dabrowski już 9 listopada staną do walki w eliminacjach Mistrzostw Świata w rajdzie terenowym w Dubaju.

Przez pięć dni, w jednym z najbardziej niedostępnych terenów swiata, przy ekstremalnie trudnych warunkach zawodnicy bedą walczyć o czołowe miejsca w rajdzie. Trasa przejazdu prawie w całości prowadzi przez wydmy dochodzące nawet do wysokosci kilkuset metrów, a temperatury na pustyni sięgają nawet do 60 stopni w słońcu.

W tegorocznym rajdzie w Emiratach Arabskich ponadto pojawią się takie sławy jak - Ciril Despres, ubiegłoroczny zwycięzca Dakaru, oraz Mark Coma pretendent do tegorocznego tytułu Mistrza Świata.

Start w UAE DESERT CHALLENGE, Polscy motocyklisci traktują jako doskonały trening i sprawdzenie umiejetności jazdy w wyjątkowo ekstremalnych warunkach zarówno terenowych jak i atmosferycznych. Jacek Czachor jeśli wygra w swojej kategorii 450 c.c., ma szansę na wywalczenie kolejnego tytulu Vice - Mistrza Świata. Ponadto jest to ostatnia szansa na sprawdzenie formy przed tegoroczną edycja rajdu Lizbona – Dakar – najważniejszej imprezy rajdowej Świata.

Historia ORLEN TEAM :
Początki ORLEN TEAM sięgają przełomu 1999/2000 r., kiedy Jacek Czachor i Marek Dąbrowski po raz pierwszy w barwach Polskiego Koncernu Naftowego wzięli udział w Rajdzie Dakar 2000, będąc pierwszymi polskimi motocyklistami, którzy go ukończyli. Zespół ORLEN TEAM w obecnej formule (2 motocyklistów + załoga samochodowa) powstał w czerwcu 2002 r. i od tego czasu bierze udział w najważniejszych imprezach sportowych, m.in. w cyklu eliminacji Mistrzostw Świata FIM i Pucharu Świata FIA, czy w najbardziej prestiżowym przedsięwzięciu motoryzacyjnym Rajdzie Dakar. ORLEN TEAM w chwili obecnej to zespół ze ścisłej światowej czołówki. Marek Dąbrowski to Wicemistrz Świata 2003, i drugi Wicemistrz Świata 2002 i 2004 roku. Jest pierwszym Polakiem w historii Rajdu Dakar, który ukończył zawody w pierwszej dziesiątce zawodników. Jacek Czachor, kapitan zespołu sięgnął w ubiegłym sezonie po najwyższe trofeum w swojej karierze sportowej – tytuł Wicemistrza Świata 2004. Załoga samochodowa w obecnym składzie, czyli Krzysztof Hołowczyc oraz pilot Jean Marc-Fortin dołączyli do ORLEN TEAM w październiku 2004 roku rozpoczynając swą karierę od udziału w rajdzie Dakar.