17.03.2005

5 lat programu FLOTA

Już ponad pięć lat kierowcy korzystają z kart flotowych ORLENU. Płocki koncern jako pierwszy na polskim rynku – w marcu 2000 roku - zaoferował karty paliwowe, wykorzystujące technologię mikroprocesorową, która pozwala m.in. na programowanie na karcie dowolnego limitu zakupów i wizyt na stacjach paliw.

ORLEN dedykuje program FLOTA klientom instytucjonalnym. Mogą z niego korzystać zarówno wyspecjalizowane przedsiębiorstwa spedycyjne, jak również firmy handlowe, produkcyjne, usługowe, a nawet instytucje publiczne, np. urzędy, banki, placówki dyplomatyczne na ponad 1600 stacjach sieci ORLEN, oznaczonych logo programu.

Użytkownicy FLOTY mogą korzystać z odroczonych terminów płatności, wygodnego systemu rozliczania należności oraz bieżącej kontroli pracy kierowców i wydatków, związanych z utrzymaniem taboru.

Lista produktów dostępnych na karty flotowe obejmuje wiele grup asortymentowych, w tym paliwa silnikowe (benzyny, olej napędowy, autogaz), oleje smarowe, płyny eksploatacyjne, kosmetyki i akcesoria samochodowe, opłaty parkingowe i za autostrady, artykuły przemysłowe, spożywcze, usługi stacyjne (myjnia i odkurzacz).

Od niedawna flotom międzynarodowym zaoferowano nowy produkt - karty paliwowe DKV/ORLEN, które pozwalają z kolei na transakcje bezgotówkowe w całej Europie.

Z systemów kartowych ORLENU korzysta obecnie ok. 3.900 firm. Zarząd koncernu zapowiada wzbogacenie oferty kart paliwowych dla poszczególnych segmentów biznesowych oraz indywidualnych potrzeb klientów instytucjonalnych. W ciągu najbliższych lat udział programu FLOTA w wolumenie sprzedaży koncernu ma wynieść min. 20 proc.