08.03.2005

Znów wyśmienity występ polskiej załogi motocyklowej ORLEN Team

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że Marek Dąbrowski zakończyl dzisiejszy etap na trzeciej pozycji wyprzedzając Carlosa De Gavardo. Jacek Czachor przyjechał dzisiaj szósty i dzięki temu pozostaje piąty w klasyfikacji generalnej oraz drugi w klasie 450 c.c.

Marek Dąbrowski nadal zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz trzecie miejsce w klasie 660 c.c. Dziś o 1:00 czasu polskiego czeka jeszcze zawodników pokazowy prolog w centrum stolicy Chile Santiago. Oficjalne wyniki dzisiejszego odcinka będą znane dopiero jutro.

Marek Dąbrowski: Dzisiejszy odcinek był bardzo szybki. Część trasy przebiegała po drogach, gdzie odbywają sie rajdy WRC, więc średnia prędkość wyszła znów powyżej 100 km/h. Bardzo dzisiaj z Jackiem zmarzliśmy, gdyż start odbył się jeszcze przed wschodem słońca. Temperatura nie przekraczala 5 stopni. Na długich prostych odcinkach wyraźnie widać przewagę w prędkości motocykli, jaką rozwijają fabryczni zawodnicy KTM. Nie mniej jednak cały czas liczę na taki sam motocykl w połowie sezonu.

Jacek Czachor: Dzisiaj jechało mi się bardzo dobrze. Coraz lepiej czuję swój nowy motocykl. Mam już całkiem sporą przewagę nad trzecim zawodnikiem w klasie 450 c.c. Więc liczę, że ukończę te zawody na drugiej pozycji. Mam torchę problemów z mocą silnika zwłaszcza w górnych partiach przejazdu, ale myśle że nadrabiam to dobrą techniczną jazdą.

Jutro o 6:00 rano czasu lokalnego zawodnicy staną na starcie kolejnego 4 etapu z Santiago De Chile do miejscowosci La Serena. Motocykliści ORLEN Team będą mieli do pokonania 600 km z czego 240 km odcinka specjalnego.