07.10.2005

Rusza kampania ORLENU promująca nowe paliwa VERVA

Kampania obejmie swoim zasięgiem: telewizję, radio, prasę, outdoor oraz Internet i kino. Reklama VERVY pojawi się także na nośnikach outdoorowych w 8 największych miastach Polski. Elementem kampanii będą również akcje niestandardowe. W komunikacji wykorzystano największe atuty VERVY, czyli zwiększenie mocy i ochronę silnika przed zanieczyszczeniami.

Paliwa dostępne są na stacjach paliw od 19 września br. w dwóch wersjach:

VERVA 98 to benzyna, która wpływa korzystnie na żywotność silnika, zwiększając mechaniczną trwałość jego elementów narażonych na największe zużycie (cylindrów, tłoków, pierścieni i zaworów). Zredukowana zawartość siarki (10 mg/kg) przedłuża żywotność katalizatora spalin, zmniejsza korozję w układzie zasilania i wydechowym oraz emisję związków siarki.

VERVA ON to produkt szczególne zalecany do samochodów osobowych, wyposażonych w nowoczesne silniki Diesla z pompo-wtryskiwaczami jak również z systemami typu „common rail”. Podwyższona liczba cetanowa tego oleju (55 wobec standartowego 51) poprawia właściwości eksploatacyjne pojazdu – ułatwia rozruch i obniża temperaturę pracy silnika. Specjalne dodatki smarne zastosowane zmniejszają zużycie paliwa i przyczyniając się do wydłużenia okresu bezawaryjnej eksploatacji pomp w układzie wtryskowym.

Skuteczność właściwości myjących przy zasilaniu benzyną VERVA oceniana była w oparciu o metodę silnikową Mercedes Benz 102E. Wynik – dla najwyższej, IV kategorii paliw wg Światowej Karty Paliw górna granica osadów – 30mg, VERVA – poniżej 5 mg. Paliwa spełniają rygorystyczne wymagania europejskie dla paliw bezsiarkowych, które obowiązywać będą dopiero od 2009 roku.

Wprowadzenie nowych paliw segmentu Premium jest kolejnym etapem w realizacji strategii Koncernu dla obszaru detalicznego. PKN ORLEN chce maksymalnie dostosować swoją ofertę do wymagań różnych grup klientów. Ważnym etapem zmian jest wprowadzenie segmentacji sieci stacji Koncernu na segmenty Premium i Ekonomiczny. Wdrażając na stacjach działających pod marką ORLEN standardy Premium, firma odpowiada na oczekiwania Klientów zorientowanych przede wszystkim na jakość i nowoczesność.