15.09.2005

Nowe asfalty BITREX szansą dla polskich dróg

Asfalty wielorodzajowe BITREX o małej wrażliwości termicznej oferuje od września klientom ORLEN Asfalt. Łączą one korzystne własności asfaltów miękkich i twardych: nie ulegają zniszczeniu ani podczas ostrych zim ani letnich upałów. Technologia produkcji asfaltów BITREX została w całości opracowana przez specjalistów ORLEN Asfalt.

Asfalty wielorodzajowe są idealnie dopasowane do polskich zmiennych warunków klimatycznych. W czasie letnich upałów nawierzchnia z nich zbudowana nie ulega koleinowaniu – zachowanie charakterystyczne dla asfaltu twardego. W okresie zimowym nawet przy bardzo niskich temperaturach nawierzchnia jest odporna na spękania niskotemperaturowe – zachowanie charakterystyczne dla asfaltu miękkiego. Może być stosowany do wszystkich warstw nawierzchni tj. podbudowy, wiążącej i ścieralnej.
- Asfalty wielorodzajowe BITREX proponujemy wszędzie tam, gdzie zawodzą standardowe rozwiązania. Jakościowo jest to produkt pośredni między asfaltem zwykłym, a polimeroasfaltem np. Orbitonem – mówi Maria Kostrzewska Specjalista ds. Technologii Badań i Rozwoju ORLEN Asfalt Sp. z o.o.
- W naszej ocenie to także najlepsze rozwiązanie, gdzie liczą się trwałość i koszty inwestycji – dodaje.

Technologia produkcji asfaltów wielorodzajowych BITREX została w całości opracowana przez specjalistów ORLEN Asfalt. Wyroby te w pełni produkowane są na instalacji ORLENU - Biturox. Specjalny surowiec jest utleniany w reaktorach pod podwyższonym ciśnieniem i w temperaturze powyżej 250º C. Gotowy produkt z reaktorów po schłodzeniu jest kierowany do zbiorników magazynowych, gdzie poddawany jest ścisłej kontroli analitycznej.
Asfalty wielorodzajowe Bitrex posiadają aprobatę techniczną nr AT/2005-03-1882 wydaną przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów, w której określono niezbędne własności i zastosowania w budownictwie drogowym.