30.09.2005

Puchar ORLENU dla młodych futbolistów

PKN ORLEN S.A. i WISŁA Płock SSA, organizatorzy Pierwszego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar ORLENU, zapraszają na mecze finałowe młodych futbolistów w dniu 2 października przed spotkaniem ligowym Wisły Płock z Wisłą Kraków.

Na płycie głównej stadionu Wisły Płock o godzinie 17.00 odbędzie się mecz o trzecie miejsce, a o 17.45 dwie najlepsze drużyny turnieju rozegrają finał. W przerwie meczu ligowego zwycięskiej drużynie zostanie wręczony puchar ORLENU.

W dniach 23 i 26 września rozegrano mecze eliminacyjne na boiskach stadionu Wisły Płock. Drużyny zostały podzielone na 5 grup, w których mecze rozgrywane były systemem “każdy z każdym”. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do dalszych rozgrywek. W efekcie tych spotkań wyłoniono 4 drużyny, które będą rywalizować o miano zwycięzcy.

W turnieju brały udział reprezentacje szkół podstawowych z Płocka oraz drużyny utworzone przez dzieci pracowników płockiego Koncernu.
Do udziału w turnieju przystąpiło 19 zespołów liczących od 6 do 10 osób, 16 drużyn chłopięcych i 3 dziewczęce.

Wszyscy młodzi piłkarze otrzymali od organizatorów turnieju upominki, natomiast drużyny, które uplasowały się w pierwszej czwórce zostały nagrodzone medalami pamiątkowymi oraz pucharami. Szkoła która wystawiła zwycięski zespół otrzyma od organizatorów sprzęt sportowy.

Mamy nadzieję, że Turniej ten na stałe wpisze się w historię sportową Płocka oraz przyczyni się do promowania wśród dzieci i młodzieży aktywnego spędzania wolnego czasu i zasad zdrowej rywalizacji.