04.06.2006

PKN ORLEN sponsorem głównym Platinum 63 Rajdu Polski

PKN ORLEN sponsorem głównym Platinum 63 Rajdu Polski PKN ORLEN tradycyjnie jest sponsorem głównym Rajdu Polski, który w roku 2006 roku rozegrany będzie w Mikołajkach w dniach 9 – 11 czerwca. Na starcie nie zabraknie reprezentanta ORLEN Temu, Krzysztofa Hołowczyca, triumfatora ubiegłorocznej edycji imprezy.

Krzysztof Hołowczyc i pilot Łukasz Kurzeja wystartują tym samym modelem Subaru Impreza N11, którym zwyciężyli rok temu. Samochód jest obrendowany barwami paliw VERVA.

Kierowca ORLEN Temu zapowiada powtórzenie zeszłorocznego wyniku. Czeka go, więc niemałe wyzwanie, bo Platinum 63. Rajd Polski ma silną obsadę. Swój start w rajdzie zapowiedzieli między innymi Giandomenico Basso z Włoch, Oscar Svedlund ze Szwecji, Dimitar Iliev z Bułgarii oraz Brytyjczyk Kris Meeke. Reprezentant Orlen Teamu zmierzy się także z rajdowym mistrzem Polski, Leszkiem Kuzajem. Łącznie w rajdzie wystartuje 76 załóg, w tym 17 zagranicznych.

W Warszawie, Krakowie i Olsztynie działają już Punkty Informacji Kibica Platinum 63. Rajdu Polski. Dodatkowo od wtorku (6 czerwca) na wybranych stacjach PKN Orlen (Mikołajki, Mrągowo, Kętrzyn, Giżycko, Orzysz, Olsztyn) można nabyć materiały (karta kibica, informator, mapa rajdu, nalepka pamiątkowa) Platinum 63 Rajdu Polski. Stacje działają całą dobę.

Podobnie jak przed rokiem, rajd będzie się składał z dwóch etapów, które poprzedzi dwudniowy rekonesans. Dodatkowo jeden dzień zostanie poświęcony na odbiór administracyjny, badanie kontrolne oraz odcinek testowy. Z pewnością wielkim atutem rajdu jest kompaktowa trasa licząca 726 km, w skład której wejdzie 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 266 km. Wszystkie próby zostały zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie Mikołajek.

Rajd Polski jest drugą, po słynnym klasyku Monte Carlo, najstarszą imprezą rajdową na świecie. To jednocześnie najbardziej prestiżowe zawody w sportach motorowych w naszym kraju, zaliczane do Rajdowych Mistrzostw Europy FIA. Rajd Polski ma ambicje, by w niedalekiej przyszłości zdobyć status rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. W tym roku jest oficjalnym kandydatem, jedynym w Europie Centralno – Wschodniej.