07.11.2006

Złote laury olimpijczyków PKN ORLEN na Igrzyskach w Atenach

Trzy pierwsze miejsca, dwa drugie i jedno piąte! Tak wspaniale spisała się reprezentacja PKN ORLEN podczas Europejskich Igrzysk Firmowych, które odbyły się w dniach 3-5 listopada 2006 w Atenach.

Europejskie Igrzyska Firmowe to międzynarodowa impreza dla sportowców reprezentujących firmy, instytucje i organizacje z całej Europy. W zmaganiach mogą wziąć udział nie tylko pracownicy zatrudnieni w firmie, ale i reprezentanci firm (krewni i przyjaciele pracowników, klienci firm, ich sympatycy), niezależnie od branży i rodzaju działalności firmy. Nie ma ograniczeń narodowościowych (firmy mogą mieć w swoim składzie zawodników z wielu krajów), jak również limitów odnośnie liczby zawodników w drużynie. Ekipy sportowe występujące w barwach swoich organizacji, rywalizują w 14 dyscyplinach sportowych. Zwycięzcy otrzymują prawdziwe medale i nagrody.

Reprezentanci PKN ORLEN, którzy w miniony czwartek wyjechali do Aten na Europejskie Igrzyska Firmowe, powracają do Polski jako wielcy wygrani! Nasza 12-osobowa ekipa wystartowała w 4 dyscyplinach: tenis stołowy, tenis ziemny, biegi i piłka nożna drużyn 5-osobowych. Jak mówią sami zawodnicy, o najwyższe laury nie było łatwo, bo konkurencja była zacięta. Jednak ciężkie treningi, upór i zamiłowanie do sportu przyniosły efekty. Drużyna PKN ORLEN – jako jedyna polska ekipa na Igrzyskach – zmierzyła się z reprezentantami z wielu innych państw i odniosła wielki sukces.

A oto wyniki, jakie uzyskali nasi olimpijczycy:

  • Bożena Czemerys - Tenis Stołowy - I miejsce,
  • Józef Lipczyński – Tenis Stołowy - I miejsce,
  • Marcin Krysiak - Tenis Ziemny - II miejsce,
  • Marcin Stańczak - bieg na 10 km - I miejsce,
  • Luiza Kroupa - Bieg na 10 km - II miejsce,
  • Drużyna Piłki Nożnej w składzie: Jerzy Knobelsdorf (bramkarz), Paweł Dylewski, Krzysztof Wachaczyk, Dariusz Kowalski, Bogdan Marzec, Robert Gapiński, Krzysztof Bukowski - V miejsce w rywalizacji z 37 drużynami.