08.05.2006

ORLEN na obchodach 15-lecia GPW

To już 15 lat, odkąd Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie rozpoczęła swoją działalność. Z tej okazji, 11 maja, na GPW odbędzie się uroczysta konferencja i impreza plenerowa.

11 maja w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych oraz pobliskim parku odbędzie się prezentacja spółek giełdowych oraz domów maklerskich, połączona z piknikiem. Jubileuszowi będą towarzyszyć rozważania na temat funkcjonowania rynku kapitałowego w Polsce oraz perspektyw jego rozwoju.

Ponieważ w roku 2006 przypada siódma rocznica debiutu giełdowego PKN ORLEN, Koncern postanowił w szczególny sposób zaznaczyć swoją obecność na spotkaniu. Tym bardziej, że wspólna historia PKN ORLEN i GPW rozpoczęła się już w 1999 roku, a debiut Spółki zgodnie z przewidywaniami i dzisiejszymi opiniami analityków okazał się dużym sukcesem.

W "uliczce spółek giełdowych i domów maklerskich" około 30 przedstawicieli tego środowiska zorganizuje swoje stoiska. Wśród tych prezentacji nie zabraknie ORLENU. Zgodnie ze specyfiką branży spółki stoisko przyjmie zaskakujący, niekonwencjonalny kształt stacji benzynowej: Stacja Bliska. Głównym gościem na stanowisku Koncernu będzie Krzysztof Hołowczyc, który m.in. poprowadzi konkurs o tematyce rajdowej i motoryzacyjnej.