10.03.2006

ORLEN fanem Formuły 1

Od 12 marca, przez osiem kolejnych miesięcy, fanów najszybszych bolidów świata, czeka osiemnaście weekendowych spotkań z Grand Prix Formuły 1. PKN ORLEN S.A. wraz z Allianz Polska i BMW Polska jest sponsorem transmisji i relacji z weekendów Formuły 1, dostępnych w nie kodowanym kanale telewizyjnym TV4.

Pierwszy tegoroczny wyścig o Grand Prix Bahrajnu na torze Sakhir pod Manamą zostanie rozegrany już 12 marca. Relacja z sesji treningowych znajdzie się na antenie TV4 w piątek (10 marca) o godzinie 15.10, a sprawozdanie z przebiegu sesji kwalifikacyjnej zaprezentowana zostanie w sobotę (11 marca) o godzinie 9.00.Bezpośrednia transmisja z wyścigu o Grand Prix Bahrajnu rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12.15.

ORLEN jest bardzo zadowolony z faktu, iż dołącza do BMW Polska i Allianz Polska, partnerów wspierających relacje z wyścigów Formuły1 w TV4. Obecność Roberta Kubicy w wyścigach F1 stworzy olbrzymie zainteresowanie tym sportem w Polsce. Dlatego PKN ORLEN, lider polskiego sektora paliwowo-petrochemicznego dołączył do grona propagatorów tej dyscypliny. Będziemy z uwagą śledzić postępy Roberta Kubicy, wierząc że jego wyjątkowy talent powoli mu osiągnąć wiele w tej dyscyplinie. – powiedział Wojciech Heydel, Wiceprezes Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży.

Robert Kubica, 21-letni krakowianin jest jednym z trzech reprezentantów teamu BMW Sauber. Należący do koncernu z Monachium zespół powierzył w tym roku Kubicy rolę trzeciego i testowego kierowcy. Polak będzie uczestniczył we wszystkich, piątkowych sesjach treningowych, z których relacje znajdą się także na ekranach TV4.

Formuła 1 mająca status jednego z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych widowisk sportowych obejmuje w tym roku 18 wyścigów rozgrywanych na całym świecie w okresie od marca do października. Wielką popularność „królowej sportów motorowych” potwierdza liczona w setkach milionów widownia telewizyjna oraz bezpośrednie zaangażowanie największych światowych koncernów.

Kalendarz mistrzostw świata Formuły 1 w 2006 roku:

Data Grand Prix (tor)
12 marca

GP Bahrajnu (Sakhir)

19 marca

GP Malezji (Sepang, Kuala Lumpur)

2 kwietnia

GP Australii (Albert Park, Melbourne)

23 kwietnia

GP San Marino (Imola)

7 maja

GP Europy (Nurburgring, Niemcy)

14 maja

GP Hiszpanii (Catalunya, Barcelona )

28 maja

GP Monako ( Monte Carlo )

11 czerwca

GP W.Brytanii (Silverstone)

25 czerwca

GP Kanady ( Montreal )

2 lipca

GP USA ( Indianapolis )

16 lipca

GP Francji (Magny-Cours)

30 lipca

GP Niemiec (Hockenheim)

6 sierpnia

GP Węgier (Hungaroring, Budapeszt)

27 sierpnia

GP Turcji (Otodrom, Stambuł)