27.09.2006

ORLEN na Międzynarodowych Targach NAFTA i GAZ 2006

XI Międzynarodowe Targi NAFTA i GAZ 2006 odbędą się w Warszawie w dniach 27-29 września. Honorowy patronat nad targami objęli: Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Gospodarki, PKN ORLEN, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Targi NAFTA i GAZ stały się najważniejszą w Polsce imprezą dla przemysłu naftowego i gazowniczego. Na targach rokrocznie prezentuje się ponad 100 wystawców z kilkunastu krajów, w tym wiodące polskie firmy. Igor Chalupec, Prezes Zarządu, Generalny Dyrektor PKN ORLEN S.A. będzie uczestniczył w uroczystym otwarciu tegorocznej XI edycji targów.

Celem targów jest przedstawienie nowości technologicznych i kompleksowych rozwiązań w zakresie budowy i modernizacji wobec największych odbiorców w sektorze naftowym i gazowniczym. Poza tym targi są miejscem dyskusji o warunkach gospodarczych i politycznych, w jakich przebiega transformacja przemysłu paliwowo - energetycznego.

Tegorocznym Targom Nafta i Gaz już po raz piaty towarzyszy Konferencja PIOGE 2006 - Polish International Oil&Gas Summit. Organizowana jest przez Biuro Reklamy Poland S.A Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele urzędów i instytucji, odpowiedzialnych za restrukturyzację i prywatyzację branży paliwowej, reprezentanci koncernów paliwowych i gazowniczych, a także specjaliści branży paliwowo - energetycznej z Polski i zagranicy.

W panelu "Rola państwa w rozwoju sektora nafty i gazu. Nowe otwarcie" weźmie udział Cezary Filipowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Wydobycia i Handlu Ropą PKN ORLEN S.A. , a w panelu „Znaczenie infrastruktury logistycznej dla bezpieczeństwa energetycznego kraju” – Jan Maciejewicz, Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania Kosztami PKN ORLEN S.A.

Więcej informacji na temat targów na stronie internetowej www.brsa.com.pl