08.12.2007

Kuchar zwycięzcą, Hołowczyc wygrywa na Karowej

Tomasz Kuchar zwyciężył w jubileuszowym 45 Rajdzie Barbórka. Zawodnik ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc wygrał na Karowej z czasem 1:50:31 i zajął ostatecznie 7 miejsce. Ogólnopolskie Kryterium Asów zgromadziło na starcie 105 załóg i rzesze kibiców. Sponsorem głównym Rajdu był PKN ORLEN.

Kurz jeszcze do końca nie opadł na trasach wokół Płocka, gdzie rozegrano niezwykle emocjonującą VIII rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a w Warszawie rozegrano kolejne elektryzujące kibiców zawody. Na starcie pojawiły się najlepsze polskie załogi. Wśród nich znaleźli się również Krzysztof Hołowczyc i pilot Łukasz Kurzeja z ORLEN Team. Tym razem zawodnicy wystartowali Subaru Imprezą S10.

Na Rajdzie Barbórka Płock miał jeszcze innych reprezentantów, co oznacza, że w naszym mieście sport ten rozwija się nadzwyczaj dynamicznie. Michał Jackiewicz z Katarzyną Kowalską – Płock Rally Team –wystartowali na n-grupowym Mitsubishi Lancer Evo VIII. Jak co roku, najbardziej widowiskowym odcinkiem specjalnym Ogólnopolskiego Kryterium Asów była słynna Karowa, na której bezkonkurencyjny był Krzysztof Hołowczyc.

W tym roku, oprócz niesamowitej rywalizacji zawodników, na kibiców czekała jeszcze jedna atrakcja. PKN ORLEN, jako Sponsor Główny Rajdu, zorganizował specjalny konkurs, którego zwycięzca mógł przejechać słynną Karową jako pilot Krzysztofa Hołowczyca. Wystarczyło tylko zrobić zakupy na jednej ze stacji sieci ORLEN i wrzucić paragon do urny. Szczęśliwym zwycięzcą konkursu okazał się pan Paweł Wójtowicz, który napisał, że „Św. Mikołaj mu obiecał tą przejażdżkę bo był grzeczny przez cały rok”. Pilotowanie Krzysztofa Hołowczyca okazało się nie lada gratką dla zwycięzcy konkursu. Po wyjściu z samochodu powiedział: „To było niesamowite! Zawsze o tym marzyłem!” – PKN ORLEN gratuluje panu Pawłowi spełnienia jego marzeń.