10.01.2007

Rafał Blechacz zagra w Płocku

16 stycznia 2007 w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Płocku obędzie się koncert Rafała Blechacza - laureata XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego i stypendysty PKN ORLEN.

Płocki koncern od wielu lat angażuje się w promocję dorobku Fryderyka Chopina w Polsce i za granicą. Szczególnie w swoim najbliższym otoczeniu - wśród pracowników rafinerii płockiej oraz społeczności lokalnej. Już w styczniu 2007 zorganizuje w Płocku koncert wybitnego polskiego artysty, stypendysty PKN ORLEN - Rafała Blechacza, dzięki któremu polska muzyka rozbrzmiewa w najznamienitszych salach koncertowych całego świata.

W trakcie recitalu, w którym udział wezmą pracownicy PKN ORLEN, przedstawiciele władz lokalnych oraz zaproszeni goście, Rafał Blechacz zagra kompozycje autorstwa: J. Haydna, F. Liszta, C. Debussyego i oczywiście F. Chopina. Z szerokiego repertuaru utworów wybitnego polskiego kompozytora płocka publiczność usłyszy: Balladę As-dur op.47 nr 3, Preludia op. 28 /od nr 1-12 /, Mazurki op. 50, G-dur, As-dur, Cis-moll, Polonez As-dur op.53.

PKN ORLEN docenia wielki talent i pracowitość najlepszego polskiego pianisty. Koncern wspiera rozwój kariery Rafała Blechacza począwszy od 2005 roku - Konkursu Chopinowskiego, poprzez przyznanie artyście stypendium, po sfinansowanie zakupu fortepianu Steinway i mecenat w trakcie dalszej kariery.

Działania prowadzone przez PKN ORLEN na rzecz promocji muzyki Chopina i wsparcia kariery młodego artysty zostały nagrodzone w polskiej edycji konkursu ARTS&BUSINESS AWARDS. Komisja kwalifikacyjna konkursu w 2006 roku przyznała PKN ORLEN nagrodę "Mecenas Kultury" w kategorii Wydarzenie Roku - za wsparcie realizacji koncertu Rafała Blechacza w jego rodzinnym mieście Nakle.