10.09.2007

Nowe kierownictwo w Orlen Deutschland AG

W połowie września funkcję Prezesa Zarządu, CEO, spółki ORLEN Deutschland (OD) obejmie Josef Busch. Zastąpi on dotychczasowego CEO, Krzysztofa Żaka.

Josef Busch (45 lat) posiada bogate doświadczenie nabyte podczas pracy na wielu kierowniczych stanowiskach w kraju i za granicą, w zakresie zarządzania sieciami stacji w firmie Shell oraz znakomitą wiedzę na temat rynku paliw w Niemczech.

Wraz z nowym Prezesem spółką zarządzać będą - Oliver Michel /36 lat, Marketing/ i Josef Niedworok /57, Finanse/. Dotychczasowy Prezes Zarządu, CEO, Krzysztof Żak obejmie nową funkcję w koncernie na Litwie.

Pod nowym kierownictwem ORLEN Deutschland zamierza przede wszystkim umocnić i rozbudować markę STAR. "To nowe wyzwanie i zamierzam razem z pracownikami i dealerami stacji tak rozwinąć tę markę, aby stała się atrakcyjną alternatywą na rynku oraz interesującym partnerem dla właścicieli stacji i operatorów mniejszych sieci"- stwierdził Josef Busch na spotkaniu z załogą firmy.

Orlen Deutschland AG jest spółką – córką PKN ORLEN i zarządza na terenie Niemiec siecią 510 stacji pod markami STAR i ORLEN.