22.06.2008

Debiutant najszybszy spośród motocyklistów ORLEN Team Hołowczyc ponownie w rywalizacji z najlepszymi

Krzysztof Hołowczyc zajął czwarte miejsce podczas wczorajszego etapu Rajdu dos Sertoes. Polski zawodnik jechał bardzo szybko i nie popełnił żadnego błędu, dzięki czemu nawiązał bezpośrednią rywalizację z liderami rajdu. Nieprawdopodobnie pewnie, po raz kolejny na dos Sertos, pojechał młody motocyklista ORLEN Team Jakub Przygoński zajmując 12 miejsce (13 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu). Jest to jak dotąd najlepszy wynik polskiego debiutanta w tym rajdzie. Jacek Czechor do mety dojechał na 20 pozycji (12 w klasyfikacji generalnej rajdu).

Wśród motocyklistów podczas dzisiejszej próby najszybsi okazali się zawodnicy KTM: Cyril Despres (1), Mark Coma (2) oraz prowadzący Hondę Brazylijczyk José Hélio (3). Czwartą pozycję zajął David Casteu (KTM, 4). Na razie motocyklowa czołówka rajdu nie ulega większym zmianą. Walka toczy się pomiędzy fabrycznym teamem KTM i Hondy. Przed nami jeszcze sześć dni jednego z najbardziej wymagających rajdów cross country na świecie i wśród najlepszych zawodników może dojść do rotacji.

Spośród kierowców samochodowych ponownie triumfował: Giniel de Villiers (1), Mark Miller (2) - kierowcy fabrycznego teamu Volkswagena, trzecie miejsce zajął Riamburgo Ximenes, a zaraz za nim do mety dojechał reprezentujący polski ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc.

Nadchodzący 5. etap to częściowo szutrowy, częściowo piaszczysty OS. W niektórych partiach trasy występuje żółta, zbita ziemia. Jest to typowo off-roadowa trasa z przeprawami przez skały i nierówności o znacznym pochyleniu. W takich warunkach kluczową rolę, dla uzyskania miejsca premiowanego w rajdzie, będzie odgrywał prawidłowy odczyt z nawigacji satelitarnej oraz maksymalna koncentracja kierowców.

5. etap Paranã (TO) – Palmas (TO)
Niedziele 22 czerwca

DI (dojazdówka) – 8km
TE (odcinek specjalny) – 268km
DF (dojazdówka) – 177km
TD (trasa dzienna) – 453km

Więcej na www.orlenteam.pl