27.06.2008

PKN ORLEN na 19th World Petroleum Congress

PKN ORLEN weźmie udział w 19 World Petroleum Congress odbywającym się na przełomie czerwca i lipca w Madrycie oraz towarzyszącej mu wystawie. W hali wystawowej Koncern otworzy stoisko prezentujące działalność firmy.

19th World Petroleum Congress (XIX Światowy Kongres Naftowy) jest największym i najbardziej prestiżowym spotkaniem branży paliwowej na świecie. Organizowany jest co trzy lata, za każdym razem w innej części świata. Tym razem odbędzie się w dniach 30 czerwca – 3 lipca w Madrycie.

Kongres zostanie otwarty przez Jego Wysokość Króla Hiszpanii Juana Carlosa I. Wezmą w nim udział wysocy przedstawiciele rządów krajów wydobywających ropę naftową (m.in. Algierii, Kazachstanu, Nigerii, Rosji, Iranu, Wielkiej Brytanii, Kolumbii czy Arabii Saudyjskiej), ONZ, OPEC, reprezentanci światowych koncernów paliwowych, organizacji i stowarzyszeń branży petrochemicznej oraz delegaci środowisk naukowych. W Towarzyszącej Kongresowi wystawie swoje stoiska otworzy blisko 300 wystawców z całego świata, w tym PKN ORLEN.

Program kongresu składa się z siedmiu sesji plenarnych (referaty wygłoszą przedstawiciele rządów oraz korporacji naftowych) oraz sesji technicznych, podzielonych na poszczególne bloki tematyczne.

Organizatorem wydarzenia jest World Petroleum Council. W jej skład wchodzi 60 krajów, z których każdy (w tym Polska) reprezentowany jest przez Komitet Narodowy. Pierwszy tego typu Kongres odbył się w 1933 r. w Londynie.