29.04.2008

ORLEN Team odrabia straty

W dzisiejszym, w większości pustynnym, odcinku Rajdu Tunezji - pętli z Idri do Idri w Libii załoga ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc / Jean Marc Fortin zajęła drugie miejsce, tracąc do zwycięzców 5,45 min.

Jeden z piękniejszych zaplanowanych przez organizatorów rajdu etapów poprowadzono przez wspaniałe libijskie bezdroża. Okazało się, że takie właśnie trasy bardzo sprzyjają załodze ORLEN Team. Nie przeszkadzały im nawet pustynne miraże zapowiadane w komunikatach prasowych.

Na dzisiejszym OSie najważniejsza okazała się praca zespołowa. Krzysztof Hołowczyc dał popis swoich umiejętności rajdowych, a jego pilot Jean Marc Fortin nawigował idealnie. "Jean-Marc dyktował wręcz perfekcyjnie. To był chyba najlepszy etap w mojej karierze cross-country. Udało nam się go przejechać absolutnie czysto, bez najmniejszego błędu i do tego bardzo szybko. Ostatnia partia od drugiego punktu pomiarowego do mety, to już była zupełnie rajdowa trasa, taką na jakiej czuję się najlepiej. Jestem dziś bardzo zadowolony. Udowodniłem sobie, że można w tak trudnych warunkach pojechać na 100 % i do tego bezbłędnie" - powiedział po zakończeniu etapu Krzysztof Hołowczyc.

Po rewelacyjnej jeździe na dzisiejszym etapie Rajdu Tunezji zawodnicy ORLEN Team zajęli drugie miejsce, za Orlando Teranova w BMW. W klasyfikacji generalnej nasz zespół awansował na piątą pozycję. Na szczęśnie najgroźniejsi rywale nie pojechali tak dobrze jak Hołek. "Nasz najgroźniejszy konkurent Christian Lavieille znów dziś się zakopał i sporo stracił, chyba jakieś 15 minut. Odrabiamy więc skutecznie wczorajsze straty spowodowane uszkodzeniem chłodnicy, a przed nami jeszcze cztery trudne i długie etapy, w sumie przed nami jeszcze prawie 1400 kilometrów odcinków specjalnych."

Wyniki:

Idri - Idri 426 km - OS 359 km
 

1.    Orlando Terranova/Lee Palmer BMW X3 CC 3:51:19
2. Krzysztof Hołowczyc/Jean Marc Fortin  Nissan Navara              +5'45
3. Jose Luis Monterde/Jean Marie Larquin       Schlessser  +10'29
4. Eric Vigouroux/Alexandre Vinocq  Chevrolet  +18'29
5. Bernard Errandonea/ Jean Pierre Garcin SMG                                   +19'08


Klasyfikacja generalna:

1.    Orlando Terranova/Lee Palmer                      BMW X3 CC  15:17:49
2. Eric Vigouroux/Alexandre Vinocq Chevrolet  +27'04
3. Dominic Housieaux/Jean Michel Polato  Schlesser  +42'43
4. Christian Lavieille/Francois Borsotto Proto Dessoude N05     +45'07
5. Krzysztof Hołowczyc/Jean Marc Fortin  Nissan Navara +45'33

 

Więcej informacji oraz zdjęcia na www.orlenteam.pl