22.04.2008

ORLEN Team rozpoczyna sezon w Tunezji

Jutrzejszym nocnym prologiem w Marsylii rozpocznie się tegoroczny Rajd Tunezji. Pierwsza eliminacja Pucharu Świata FIM, w której weźmie udział załoga ORLEN Team: Krzysztof Hołowczyc z pilotem Jeanem-Marc Fortinem, może okazać się kluczowa w całej serii. Polski kierowca wystartuje samochodem przygotowanym na Rajd Dakar, co będzie dodatkowym atutem na pustynnej trasie w Tunezji i Libii.

W tym roku w Rajdzie Tunezji wystartuje 97 motocykli i quadów, 91 załóg samochodowych i 11 ciężarowych. Na trasie (11 etapów) liczącej 4123 km wyznaczono łącznie 2883 km odcinków specjalnych. Po raz pierwszy w długiej historii imprezy obejmuje ona również pustynne i bardzo ciekawe tereny sąsiadującej Libii.

Zawodnicy ORLEN Team są wymieniani wśród najważniejszych pretendentów do zwycięstwa, są bardzo dobrze przygotowani i zdeterminowani do walki o podium. Do ich najgroźniejszych konkurentów należą Christian Lavielle (Nissan Dessoud), Paulo Nobre (BMW X-Raid), Orlando Terranova (BMW X-Raid) oraz Leonid Nowitzki (Mitsubishi). Polskie barwy będą również reprezentować Łukasz Komornicki i Rafał Marton (Buggy SMG) oraz Piotr Beaupre i Jacek Lisicki (Bowler Wildcat).

Rajd Tunezji rozpoczyna środowy, nocny prolog w Marsylii, ale prawdziwa rywalizacja rozpocznie się dopiero w Tunisie. Po przeprawie przez Morze Śródziemne zawodnicy staną na starcie pierwszego etapu w piątek 25 kwietnia. Dzień później, na zakończenie drugiego, przekroczą granicę libijską. Po czterech odcinkach wrócą do Tunezji by ostatecznie zakończyć rajd 3 maja w Djerbie.

Więcej informacji oraz multimedia na www.orlenteam.pl