30.05.2008

ORLEN Concertante - koncert dyplomantów

30 maja, w Filharmonii Narodowej, odbędzie się uroczysty koncert dyplomantów w ramach cyklu ORLEN Concertante. Wystąpią w nim młodzi artyści z Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jak co roku, z inicjatywy Antoniego Wita, w Filharmonii Narodowej odbywa się koncert dyplomantów warszawskiej Akademii Muzycznej. Dla młodych artystów jest to często pierwszy i najważniejszy krok w ich dalszej karierze. Dzięki współpracy z PKN ORLEN mają oni okazję zaprezentowania się przed szerokim audytorium.

„Wielu muzyków warszawskiej Akademii Muzycznej właśnie w Filharmonii Narodowej rozpoczynało swoją spektakularna karierę. Zadaniem PKN ORLEN, jako mecenasa kultury, jest stworzenie warunków i umożliwienie młodym, zdolnym artystom zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności jak najszerszemu gronu publiczności. Koncert dyplomantów ORLEN Concertante idealnie wpisuje się w naszą strategię promocji młodych i jeszcze nieznanych talentów.” – mówi Dawid Piekarz Rzecznik Prasowy PKN ORLEN.

W tym roku, w ramach koncertu dyplomantów ORLEN Concertante, wystąpią między innymi dyrygent Wojciech Semerau-Siemianowski z klasy prof. Tomasza Bugaja oraz pianista Takashi Yamamoto prowadzony przez prof. Piotra Palecznego. Japoński artysta jest już znany warszawskiej publiczności. W 2005 roku został laureatem IV nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim. Podczas występu zostanie zaprezentowany I Koncert fortepianowy b-moll, op. 23 Piotra Czajkowskiego, „Refren” Henryka Mikołaja Góreckiego oraz „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego i Maurica Ravela.